Sledujte nás aj na

Ethereum Classic čaká Callisto airdrop, no cena nedosiahla takú úroveň ako sa pôvodne očakávalo. Navyše posledné správy z kryptomenovej burzy Bittrex zatlačili cenu Ethereum Classic ešte nižšie.

Kryptomena Ethereum Classic (ETC) sa momentálne obchoduje za menej ako $30 (v čase písania článku). Od zaznamenania ETC blockchain siete (snapshot-snímka siete) pre Callisto (CLO) airdrop (distribúcia tokenov) nás delí menej ako 200 blokov.

Aktuálna cena ETC nesplinila pôvodné očakávania investorov. Nižšia ako očakávaná cena je výsledkom celkového poklesu trhu a vyhlásenia kryptomenovej burzy Bittrex. Predstavitelia tejto burzy sa na poslednú chvíľu rozhodli nepodporiť CLO airdrop.

V januári vývojový tím spoločnosti Ethereum Classic oznámil vytvorenie novej blockchain siete Callisto (CLO) v rámci ktorej držitelia ETC tokenov dostanú tokeny CLO v pomere 1:1. Zatiaľ čo tieto novinky vyhnali cenu ETC z približne $27 na začiatku roka na nové $46 ATH (All time high – najväčšia cena v histórii) , ktoré bolo dosiahnuté 14.1.2018.

Vývoj ceny Ethereum Classic od začiatku roka 2018.

V priebehu februára ETC dosiahol nové šesť mesačné maximum voči BTC, keď sa ETC obchodovalo za viac ako 420 tisíc Satoshi. Tento trend však dlho netrvala po tom, ako Bittrex vycúval z podpory CLO airdropu, cena ETC voči BTC klesla na 215 tisíc Satoshi.

Kryptomenový airdrop je distribúcia tokenov držiteľom inej kryptomeny. V tomto prípade budú CLO tokeny pridelené držiteľom ETC.

Bittrex nepodporí airdrop

Bittrex, jednej z najpopulárnejších kryptomenových búrz, vydali počas víkendu vyhlásenie, v ktorom bolo uvedené, že burza nebude schopná podporiť airdrop ETC/CLO. Bittrex obvinil CLO vývojový tím, že sa s nimi spojil v poslednej chvíli a tak nedali dostatok času na prípravu a preverenie procesu zaznamenania ETC blockchain siete pre CLO airdrop.

„V súčasnosti Bittrex nebude podporovať distribúciu Callisto tokenov pre držiteľov Ethereum Classic. Vývojový tím spoločnosti CLO čakal až do dnešného dňa, kým nás kontaktoval. Teraz je už príliš neskoro, aby sme mohli dokončiť náš dôsledný revidovaný tokenový proces pred samotným snapshot-om siete.“

Ako získať CLO airdrop?

Ak držíte ETC, snímka siete bude odobratá začiatkom bloku č. 5500000. CLO tokeny si môžete nárokovať za predpokladu, že vlastníte súkromné kľúče pre vašu ETC peňaženku (ClassicEtherWallet, ClassicMask, MyEtherWallet a ďalšie).

Pokiaľ ide o predpovede ceny spoločnosti CLO – neexistujú žiadne spoľahlivé čísla a akákoľvek predikovaná cena je v tomto momente čistá špekulácia. Môžeme však očakávať pokles cien ETC po tom, ako dôjde k odobratiu snímky ETC blockchain siete.

Zdroj: cryptovest.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...