Sledujte nás aj na

Pred pár dňami začal generálny riaditeľ Tesly, Elon Musk konverzáciu s Vitalikom Buterinom ohľadom siete Ethereum. Výmena názorov prebehla cez sociálnu sieť Twitter a tak sa zdá, že Musk sa v nej snažil Vitalika mierne podpichnúť.

Musk začal jednoduchým tweetom „Ethereum“ a o pár minút neskôr pokračoval písmenami „jk“ (just kidding, čo v preklade znamená „žartujem“). Buterin následne odpovedal na tento post pozvánkou Muska na októbrový Ethereum Devcon, na čo Elon Musk odpovedal geniálnou otázkou:

Čo by  mohlo byť vyvinuté na Ethereum sieti?

Vitalik Buterin mu obratom odpovedal:

Globálne prístupný finančný systém vrátane platieb, uloženia hodnoty, ale aj vyspelejších vecí, ako je poistenie. Hovoríme aj o vytváraní peer-to-peer trhu pre internetové pripojenia a o systéme, ktorý by bol vhodný pre ľudí s obmedzenými zdrojmi. Umožnilo by to efektívne zaviesť systémy reputácie, identity a kreditný systém pre ľudí, ako sú  napríklad utečenci.

Vitalik  sa vo svojej odpovedi teda zmienil, že Ethereum by mohlo byť použité na vývoj:

  • p2p trhu pre internetové pripojenia alebo siete
  • systém identity, reputácie a kreditný systém pre tých čo nemajú dostatok zdrojov, ako napríklad utečenci
  • decentralizované DNS alternatívy
  • kryptoekonomické/ mikroplatbové systémy pre odmeňovanie vydavateľov s dobrým obsahom
  • testovanie základov pre nové návrhy trhu, napr. časté aukcie šarží, kombinatorické aukcie, automatizovaní tvorcovia trhu

Vitalik pokračoval v diskusii s Elonom a spomenul i mnoho ďalších vecí, ako napríklad platformu, ktorá automaticky podá poistnú udalosť na pomoc v oblastiach postihnutých hurikánom, ak by v nej bola vyhlásená výstraha. Zmienil sa aj o cieli predchádzať spamom na sociálnych sieťach a o možnosti použitia Ethereum účtu na prihlásenie sa do Facebooku, aby sa tak vyhlo sprostredkovateľom.

Buterin tak predostrel mnoho návrhov a potenciálu pre Ethereum sieť. Plánuje Elon Musk spolupracovať s Etherom na jeho vývoji? Alebo bol Elon iba zvedavý, aké sú Vitalikove plány? Nateraz sa zdá, že ich konverzácia už skončila, no vždy je tu šanca, že ju raz opäť otvoria.

Ethereum stále čaká na svoju cenovú explóziu

Tí, čo poctivo sledujú dianie na sociálnych sieťach a vývoj cien kryptomien možno čakali, že i taká nevinná konverzácia medzi poprednými menami z oblasti krypto a technológií, by mohla aspoň trošku vytlačiť cenu etherea (ETH) nahor. Keď Elon Musk ešte v apríli zažartoval, že je výkonným riaditeľom Dogecoinu, jeho cena sa zvýšila. Komunita okolo Ethereum blockchain sieti už dlhšie čaká, kedy sa ETH konečne podarí narásť na cene, ako sa v rámci býčieho obdobia na trhu podarilo napríklad bitcoinu (BTC), litecoinu (LTC), či binance coinu (BNB). Väčšina ETH nadšencov čakala, že tá chvíľa príde s jedným z dosiahnutých cieľov siete.

Stráca Ethereum svoju reputáciu a vedúce postavenie?

Amazon má nový blockchain nástroj

Podľa správ z NewsBtc, Amazon vytvoril Amazon Managed Blockchain nástroj, ktorý podniky môžu použiť na vytvorenie a správu škálovateľných blockchain sietí.

Amazon, ako najväčšia platforma elektronického obchodu na svete uviedol, že Ethereum je „vhodné pre vysoko distribuované blockchain siete, kde je dôležitá transparentnosť údajov pre všetkých ich členov“.

Táto správa o podpore blockchainu prišla deň po tom, čo Vitalik odpovedal Elonovi, pričom uviedol možnosti použitia Ethereum platformi. Pre ETH to je dobrá správa a výsledný dopyt tak môže pomôcť zvýšiť jeho cenu nad $190. Podľa Vitalika tak svetovo najväčšia internetová platforma môže ponúknuť „platformu vhodnú pre vysoko distribuované blockchain siete, kde je dôležitá transparentnosť údajov“.

Bohužiaľ ani táto správa nedokázala dostatočne pohnúť cenou ETH. Iné kryptomeny reagovali väčším cenovým nárastom, ako BTC, ktorý sa vyšplhal nad hranicu $5600. Momentálne sa ETH obchoduje za cenu  $175.

Budúcnosť je v smart kontraktoch, no chýba dostatočná škálovateľnosť

V modernom svete technológií si blockchain už našiel svoje miesto a práve tu je aj šanca pre Ethereum sieť, ktoré je najlepším poskytovateľom smart kontraktov. Chýba mu však dostatočná škálovateľnosť, ktorá je kľúčovým faktorom a kameňom úrazu pri mnohých blockchain sieťach.

Vývojový tím Ethereum má však pre tento problém riešenie. Momentálne sa snažia ukončiť implementáciu zlepšenia siete a odstránenia daného problému. Ďalšia verzia Etherea, Serenity, by mala byť spustená do roku 2020. Vývojári veria, že Serenity odstráni problém škálovania a umožní tak Ethereu dosiahnúť svoj plný potenciál.

Ethereum Devcon4 v Prahe: Serenity, decentralizovaná revolúcia a úžasná komunita!

Zdroj: cryptodaily.co.ukZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...