Sledujte nás aj na

Brat najznámejšieho  drogového kráľa Pabla Escobara, Roberto, vydal svoju vlastnú alternatívu k Bitcoinu. Tento hard fork sa volá Diet Bitcoin (DDX).

Robertovo spojenie s dietbitcoinom bolo nezávisle potvrdené hovorcom jeho vlastnej investičnej spoločnosti Escobar Inc.

Webstránka dietbitcoinu obsahuje knihu s 281 stranami, ktorá je dostupná na stiahnutie v PDF formáte, nesie titulok: “Pravdivý príbeh v podaní Roberta Escobara: Pablov Escobarov Dietbitcoin“ a podtitulok “Po zísakní 100 miliárd dolárov, spúšťa Roberto Escobar  kryptomenu Dietbitcoin (DDX)“.

Ak nemáte čas si prečítať plnú verziu, ktorá obsahuje kapitoly s názvami ako “Ďalšie Peruánske lietadlo“ alebo “Noriega, zradca“, tak tí, ktorí majú záujem si môžu stiahnuť white paper, v ktorom Roberto uvádza impulzy, ktoré ho viedli k vytvoreniu dietbitcoinu (DDX).

Ukážka

“Ja Roberto De Jesus Escobar Gaviria som prvá osoba na svete, ktorá verejne tvrdí, že Bitcoin bol vyvorený americkou vládou, a nebudem poslednou osobou, ktorá to povie. Svet sa prebudí a zistí, že to bolo vytvorené nimi. Ale keď to zistia, bude už neskoro, a keď CIA zistí, že svet už o tom vie, tak predá všetky svoje coiny a zničí hodnotu Bitcoinu… Takže tu je dôvod prečo vytváram svoju vlastnú kryptomenu dietbitcoin (DDX).“

Dietbitcoin je aktuálne vo fáze ICO, ktorá pozostáva z troch fáz, v ktorých bude verejnosti prístupných 1 milión DDX coinov.

  • Prvá fáza bude ponúkať 300,000 coinov za $2/coin
  • Druhá fáza ponúkne 300,000 coinov v hodnote $100/coin
  • Tretia fáza bude pozostávať z 400,000 coinov, ale už za cenu $1,000/coin

Avšak celkové dostupné množstvo mincí je stanovené až na 1.8 milióna v čase spustenia.

Podľa knihy Roberta Escobara to bol práve nepolapiteľný Satoshi Nakamoto, ktorý ho zblížil s kryptomenami:

“Dostal som telefonát. Tentokrát to je od El Conejoho (prezývka). El Conejo mi povedal, že sa rozpráva so Satoshi Nakamotom. On sa s ním nielenže rozprával, ale práve boli v Lime, Peru. Ja som mu povedal: ‘El Conejo, ja neviem kto je ten muž, priveď ho do môjho domu. ‘El Conejo odpovedal: “OK.“

Čítaval som v novinách o tejto kryptomene nazývanej Bitcoin. Nevedel som o čom to vlastne je. Nezaujímalo ma to, až kým mi El Conejo nezavolal znovu. Tentokrát mi povedal, že si robíme vlastnú kryptomenu. Nechápal som. Povedal mi, že tvorca Bitcoinu chce vytvoriť kryptomenu s rodinou Pabla Emillia Escobara Gavirira. Povedal som, že OK a schválil som dohodu. “

Roberto Escobar potom vysvetľuje, že jeho špičkový Dietbitcoin nedovolí “Americanos“, aby sledovali používateľské nákupy.

Escobar bol zrejme v kontakte s ďalšou dobre známou figúrkou v krypto-svete, a to s Johnom McAfeem. Podľa všetkého John McAfee chcel spoločne spolu s Escobarom vytvoriť kryptomenu, ale nakoniec dohoda padla pretože obchod bol “príliš malý“:

“Nemám rád toho chlapíka. Nikdy predtým som o ňom nepočul. Nikto v Kolumbii nepozná jeho meno. Neviem, či ho svet pozná, ale ja o ňom nič neviem. Povedal som El Conejovi: ‘Ako môžeš založiť spoločnosť s chlapíkom, ktorého nik nepozná okrem teba? ‘ El Conejo povedal: ‘tak to nie je.‘ Ja som mu na to povedal: ‘Dobre, takto to vidím ja. Nikdy som nepočul o žiadnom Johnovi McAfeem. Nikdy som jeho meno nepočul. Je to zbytočné meno. Ty vieš, že meno ktoré potrebuješ je moje meno. Nie meno toho muža.‘“

Taktiež Roberto Escobar vo svojej knihe vysvetľuje, prečo si nemyslí, že Ethereum (ETH) je legitímna kryptomena. Ako faktor uvádza mladého zakladateľa Vitalika Buterina.

“Ethereum je kompletný scam. Je to pekná technológia, ale bola vytvorená malým deckom. Koho trápi toto malé decko? Mňa určite nie. Môže sem prísť a kľudne mi hovoriť do tváre. Ja mu poviem: ‘Ty si gringo. Myslíš si, že sa zaujímam o gringo coin? Nezaujímam! “

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...