Sledujte nás aj na

Bitfinex, podľa denného objemu obchodovania šiesta najväčšia kryptomenová burza na svete, oznámila, že v blízkej budúcnosti spustí decentralizovanú platformu pre obchodovanie. Príspevok na Twitteri uvádza, že sa burza bude volať EOSfinex. Od tohto projektu si spoločnosť Bitfinex sľubuje vysoko škálovateľnú sieť pre obchodovanie aktív peer-to-peer spôsobom, plne auditovateľnú a postavenú na báze transparentnosti, rýchlosti a integrity.

Plne decentralizovaná burza

Vo svojom blogovom príspevku spoločnosť Bitfinex uvádza, že burza EOSfinex, ktorá má byť spustená v nadchádzajúcich mesiacoch, bude vysoko výkonná decentralizovaná platforma postavená na technológii Eos.io. Spoločnosť so sídlom v Hongkongu priblížila, že sa EOSfinex bude sústreďovať okolo troch hlavných pilierov: decentralizácie, dôvery a výkonnosti. Konečným cieľom budúcej platformy je vytvorenie plne decentralizovanej burzy.

„Kľúčom k skutočne hodnotnej decentralizovanej obchodnej platformy je odstránenie tretej strany. Prostredníctvom služby EOSfinex budete môcť uskutočniť transparentnú a auditovateľnú transkaciu typu peer-to-peer, ktorú môžu účastníci z celého sveta sledovať a kedykoľvek si ju overiť, “ vo svojom blogu približuje Bitfinex.

 

Spočiatku sa na burze EOSfinex bude dať obchodovať s pármi: BTC-USD, ETH-USD a EOS-USD, pričom v budúcnosti pribudnú ďalšie páry. Používatelia budú prv môcť vytvárať obchodné príkazy market, limit, immediate-or-cancel, a post-only. Ďalšie typy príkazov budú pridané po spätnej väzbe od komunity.

Vývojári poukazujú na to, že samotný výmenný kontrakt je flexibilný a umožňuje obchodovanie s akýmkoľvek tokenom vytvoreným konkrétnou dôveryhodnou protistranou.

„Pridávanie nových obchodných párov sa stane tak triviálnym, že ho bude môcť pridať každý po tom, čo sa prostredníctvom dôveryhodného kontraktu (trusted contract) vydá nový token,“ približuje vývojársky tím EOSfinex.

Záver

To, že pri opise burzy EOSfinex používa spoločnosť slovo auditovateľná je obzvlášť dôležité. Burza Bitfinex je nechválne známa tím, že jej chýba certifikovaný audit. Spoločnosť síce publikovala zopár dokumentov, ktoré sa na audit podobajú, no kryptokomunita zostala znepokojená po tom, čo Bitfinex náhle ukončil vzťahy s auditorskou spoločnosťou.

V každom prípade je vývoj produktu EOSfinex určite pre Bitfinex krokom dopredu, pokiaľ ide o budovanie väčšej dôvery od užívateľskej základne a potenciálne prilákanie nových používateľov.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...