Sledujte nás aj na

Kryptomenová platforma a token EOS sa v poslednej dobe teší značnej pozornosti a dá sa povedať, že tak atraktívny ako je teraz ešte nebol. V tomto prípade nemáme na mysli EOS ako investičnú príležitosť, ale ako dApps  (decentralizované aplikácie) platformu, ktorá už úspešne hostí prvé aplikácie od spustenia mainnetu 2. júna 2018.

Naposledy sa EOS so svojou cenou nachádzal pod úrovňou $5 v marci tohto roka. Ošiaľ okolo spustenia EOS mainnetu a ukončenia tak najdlhšie trvajúceho ICO procesu vypumpoval cenu na ATH hodnotu $22.89. V deň spustenia mainnetu a ešte pár dní po tom sa EOS trápil so závalom kritických chýb či s voľbou producentov blokov. Po úvodných problémoch bol EOS spustený do plnej prevádzky a prvé aplikácia sú už aktívne nasadzované a testované aj na tejto platforme.

Nové aplikácie na EOS platforme

Medzi kategórie decentralizovaných aplikácií spúšťaných na EOS platforme sú najobľúbenejšie hry, vzdelávanie, charita, vývojárske nástroje, peňaženky či médiá. Niektoré projekty, ktoré mali v úmysle vyvíjať svoj produkt na Ethereum blockchaine sa aktuálne obracajú na EOS. Zabehnuté projekty dokonca rozmýšľajú o zmene a presune na EOS blockchain.

Kategorizovaná infografika bežiacich dapps na EOS blockchaine

Pri ďalšom pohľade na infografiku môžeme odhadnúť celkový počet dapps, ktoré boli doteraz vyvinuté na EOS platforme, na niečo okolo 100. Vidíme tiež, že sú tieto aplikácie ďalej kategorizované do nasledujúcich celkov:

Peňaženky Dátové služby
Gaming
Zdravotná starostlivosť
Burzy Hudba
Vývojárske nástroje Sidechainy
Vzdelanie Copyright
Airdropy Bezpečnosť
Médiá Služby
Charita Spotreba
Recruitment FinTech
Sociálne siete

Čínska vláda prostredníctvom Čínskeho elektronického informačného priemyslu (CCID), ktorý vytvára svoj vlastný verejný rating kryptomien, zaradila EOS na pozíciu číslo jedna už dvakrát. Jedná sa o zoznam najlepších blockchainových platforiem podľa troch kategórií technológie, použiteľnosť a inovácia. EOS dokázal predbehnúť projekty ako Ethereum, Nebulas, NEO a Stellar a zostáva tak aj po dvoch kolách na čele tohto rebríčka.

Čo možno očakávať od EOSu ďalej?

Vzhľadom na skutočnosť, že viaceré spoločnosti si vyberajú EOS za svoju blochchain platformu pred Ethereom, človek je v pokušení dospieť k záveru, že jeho súčasná cena je výrazne podhodnotená. Samozrejme aj EOS je obeťou neschválenia Bitcoin ETF a celkovej recesie kryptomenového trhu. Aktuálne je cena EOS o skoro 80% v mínuse oproti ATH, na hodnote $4.82.  

Súčasná hodnota môže byť však dobrým vstupným bodom pre každého kryptoinvestora, ktorému sa v marci nepodarilo získať nejaký EOS, keď to bol takisto na úrovni pod $5. Oči sa však aktuálne upierajú skôr na Bitcoin a to, či rozhodne SEC vo veci Bitcoin ETF pozitívne alebo negatívne.

Odhliadnuť od ceny je skvelé vidieť novú platformu ako sa úspešne stavia na vlastné nohy. Konkurencia na poli kryptomenových platforiem môže priniesť napríklad výrazne zrýchlenie transakcií, vyšší výkon siete, zaujímavejšie konsenzus mechanizmy a iné.

Zdroj: cryptonewmedia.pressZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...