Sledujte nás aj na

Rodičia nám vždy hovorili, že treba tvrdo makať v škole a jedného dňa sa to vyplatí. Jeden softvérový analytik si vzal tieto slová k srdcu, keďže zarobil slušných $120,000 v priebehu jedného týždňa za nájdenie chýb v kóde platformy EOS.

Guido Vranken je softwarový analytik, ktorému sa tento husársky kúsok podaril. EOS oznámilo spustenie programu odhaľovania chýb v kóde s odmenou $10,000 za každú nájdenú slabinu na platforme. Odmeňovací program ohlásil Daniel Larimer, ktorý na projekte pracuje, prostredníctvom Twitteru.

Larimer píše:

Pomôžte nám nájsť kritické chyby v EOSIO pred spustením verzie 1.0. Ponúkame $10,000 za každú nájdenú chybu, ktorá by mohla spôsobiť pád, autorizačnú chybu alebo neštandardné správanie smart kontraktov.

 

S ponukou prišli po tom, ako bezpečnostná firma identifikovala slabiny na EOS hlavnej sieti, ktorá by mohla umožniť hackerom prevziať plnú kontrolu nad EOS uzlami v sieti. To by im mohlo umožniť vykonávanie útokov aj na kryptomenách založených na EOS blockchaine.

Guido Vranken sa chopil príležitosti pomôcť projektu EOS s lepším zabezpečením siete pre svojich používateľov. EOS tím mu s poďakovaním rovno navrhol aj priamu spoluprácu a rovno mu ponúkli prácu na tomto projekte. Vranken a EOS ešte musia potvrdiť, či skutočne uzavreli dohodu.

Ďalší, čo takisto hľadajú chyby v EOS systéme Vrankena vychválili:

Na to Vranken skromne odpovedal:

Ďakujem. Ďalších pár opráv ešte čaká na schválenie. Myslím, že konečná suma bude $120,000 , ale prestal som to počítať. Trvalo mi to týždeň.

Vranken má zaujímavú minulosť prístupnú na jeho web stránke. Odhalil už viac ako 92 softvérových chýb v spoločnostiach a programoch ako Twitter, Tor, OpenSSL, DropBox, Python, Yahoo!, Slack, Trello, HackerOne a teraz EOS.

S prihladnutim na trhový výkon, EOS si stále drží silnú cenu na úrovni $14.63 pričom nárast za posledných 24 hodín predstavuje skoro 6%. Celková trhová kapitalizácia krypto trhov sa stabilizovala na úrovni $340 miliárd.

Zdroj: ethereumworldnews.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...