Sledujte nás aj na

Čínska spoločnosť Qihoo 360, zameraná na internetovú bezpečnosť tvrdí, že podrobila EOS blockchain externej analýze a testovaniu. Projektu EOS oznámila výsledky tohto testovania, pri ktorom boli nájdené „kritické chyby a zraniteľnosti“, ktoré sa objavili na samotnej platforme.

Vo svojej utorkovej správe firma uviedla, že chyby nájdené v platforme EOS by mohli vystaviť uzly v sieti kyber-útočníkom a umožniť vykonávanie kódu na diaľku či získať „úplnú kontrolu“ nad transakciami. Firma tvrdí, že taký útok by mohol potenciálne „zdecimovať“ celú EOS sieť.

„Dnes 29.5.2018 skoro ráno, spoločnosť Qihoo 360 najprv oznámila zraniteľnosť predstaviteľom EOS a pomohla im opraviť bezpečnostné riziká. Osoba zodpovedná za sieť EOS uviedla, že sieť EOS nebude oficiálne spustená, kým nebudú tieto problémy vyriešené.“

Qihoo 360 vysvetlila, že zákerní aktéri by mohli napadnúť sieť vytvorením a publikovaním smart kontraktov obsahujúcich škodlivý kód na hlavnej sieti EOS a supernody EOS, by ich následne zahrnuli vo svojich blokoch.

Následne by kód mohol ovplyvniť všetky uzly v sieti, vrátane tých, ktoré sa týkajú kryptomenových peňaženiek a búrz, a umožnil by útočníkom získať kontrolu nad súkromnými kľúčmi.

Zatiaľ čo EOS nepodal žiadne oficiálne vyhlásenie k týmto obavám, spoločnosť Qihoo 360 uviedla, že hlavný vývojár projektu Daniel Larimer bol na problémy upozornený a uviedol, že sa hlavné chyby podarilo vyriešiť. Jedna zo závažných chýb nesie na GitHube číslo 3498.

Medzitým dnes Larimer apeloval na akúkoľvek externú pomoc pri identifikácii kritických chýb v systéme s blížiacim sa spustením EOS mainnetu. Len pár dní pred hlavným spustením Larimer ponúka odmenu 10,000 dolárov za akýkoľvek nahlásený a unikátny bug.

Záver

Ako už býva zvykom negatívne správy prinášajú pokles ceny a inak tomu nebolo ani v tomto prípade. Po uverejnení správy cena EOS klesla až o 11 % z 12.37 $ na 10.93 $. Od okamihu Cena sa momentálne stabilizuje na úrovni okolo 11.90 $. 24 hodinový obchodovaný objem EOS však skoro dobieha Ethereum s približne 1.7 $ miliardami.

Zdroj: coindesk.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...