Sledujte nás aj na

Svetoznámy americký informátor – whistleblower Edward Snowden si myslí, že aj napriek tomu, že Bitcoin v budúcnosti zanikne, kryptomeny ako také prežijú.

V nedávnom rozhovore o kryptomenách a ich budúcnosti s Benom Wiznerom, riaditeľom projektu ACLU Speech, Edward Snowden povedal, že viera ľudí v Bitcoin ako globálnu menu, sa po jeho zaniknutí prenesie na inú kryptomenu. Koniec Bitcoinu nebude znamenať koniec kryptomien.

Bitcoin
Bitcoin
$4,031.33
BTC -0.11%
Ethereum
Ethereum
$139.63
ETH -0.69%
XRP
XRP
$0.3148
XRP -1.02%

Kryptomeny prežijú smrť Bitcoinu

Pri reakcii na otázku či má Bitcoin dlhodobú hodnotu Snowden prirovnal Bitcoin k papierovým fiat peniazom. Ak ľudia budú veriť, že Bitcoin hodnotu má, tak ju mať bude. Jediný rozdiel medzi konvenčnými peniazmi alebo peniazmi zo spoločenskej hry monopoly je ten, že konvenčné peniaze majú podporu spoločnosti a štátu.

Vitalik Buterin: Kryptomeny a fiat by mali spolu koexistovať, nie si konkurovať

Podľa Snowdenovho názoru majú v súčasnosti Bitcoin a kryptomeny relatívne nízku úroveň prijatia a fundamentálnej hodnoty. Avšak dve veci zabezpečujú, že sa kryptomeny zachovajú do budúcnosti a nezaniknú, a že Bitcoin ešte bude v dohľadnej dobe dominovať trhu.

Prvým dôvodom je fakt, že množstvo Bitcoinu je obmedzené na 21 miliónov mincí. Snahy o vyťaženie a vlastnenie posledných pár miliónov BTC tak vyvolajú rast trhu a jeho hodnoty.

Celý rozhovor s Edwardom Snowdenom si v originálnom znení môžete prečítať tu.

Druhým a omnoho signifikantnejším faktorom je neustále zväčšujúca sa populácia ľudí, ktorá už teraz vníma kryptomeny ako vynikajúci nástroj na zámenu hodnoty. Podľa Snowdena totiž viera v kryptomeny ako metódu zámeny a posielania reálnej peňažnej hodnoty mimo bankové systémy a siete je tak silná, že prežije aj smrť Bitcoinu.

Edward Snowden povedal:

„Viera v kryptomeny je viera v spôsob akým sa každodenne elektronicky presúvajú obrovské finančné prostriedky, a to bez zapojenia bánk. Jedného dňa Bitcoin zanikne, ale pokiaľ medzi nami stále budú ľudia, ktorí budú využívať tento spôsob prenosu peňazí, kryptomeny si svoju hodnotu zachovajú.“

Snowden, ktorý od roku 2013 žije v Rusku v rámci azylu, odhalil, že napriek zániku Bitcoinu v budúcnosti, je stále jeho fanúšikom kvôli všetkým príležitostiam a možnostiam, ktoré za ten čas po celom svete vytvoril a ešte vytvorí.

Ako príklad Snowden uviedol:

„Povedzme, že Bank of America zamietne spracovať platbu od niekoho ako som ja. V konvenčnom finančnom systéme majú takéto banky možnosť úplne zablokovať pohyb s mojimi financiami. Ak taký tínedžer vo Venezuele vypracuje web dizajn pre niekoho v Paríži, jeho vyplatenie v konvenčnej mene bude predstavovať kvôli sankciám a rôznym kontrolám veľký problém. Taký Bitcoin možno nie je najlepším spôsobom pre anonymné transakcie, ale stále sa jedná o „slobodné peniaze“ a tak tínedžer z Venezuely môže dostať svoju výplatu.

Predstavujú kryptomeny najväčšiu zmenu na finančných trhoch tejto dekády?

Edward Snowden však kritizoval terajšie spôsoby ťaženia blokov v blockchain sieti s tým, že ani jedna zo súčasných dvoch najpoužívanejších metód nie je vhodná a v budúcnosti bude potreba vypracovať nové metódy. Proof of Work opísal ako enviromentálne deštruktívnu metódu, z ktorej navyše profitujú vo väčšej miere bohatí a Proof of Stake zas ako vieru v bohatých, že ich chamtivosť udrží systém v prevádzke.

 

Zdroj: ccn.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...