Sledujte nás aj na

ECB nemá silu zastaviť Bitcoin

Mario Draghi povedal, že v Európskej Únii nehrozia podobné reštrikcie proti Bitcoinu ako v Číne:

Vlastne to nie je v našich silách, zakázať či regulovať Bitcoin. Musíme sa zaujímať o efekt kryptomien na ekonomiku.

Dodal že kryptomeny sú zatiaľ nezrelé stať sa fungujúcou technológiu platieb. Tiež opätovne vyvrátil fámy o Estcoine (návrh estónskeho šéfa e-Residency Kaspara Korjusa):

Žiadny členský štát si nemôže zriadiť vlastnú menu; mena eurozóny je euro.


Londýnsky predajca zlata prijíma Bitcoiny

To by nebolo až tak prekvapivé. Zaujímavý je samotný predajca, Sharps Pixley, ktorý funguje na trhu s cennými kovmi už viac ako 250 rokov. Patrí aj do významných asociácií obchodníkov s drahými kovmi. Hlavný dôvod prijímania Bitcoinov vidí CEO Rosa Norman v poskytnutí možnosti uložiť zisky z Bitcoinu do zlata. Technicky je prijímanie Bitcoin zabezpečené cez Bitpay.


Neo sa vracia

Po „brutálnych“ reguláciách v Číne spadla hodnota NEO, čínskeho Etherea, zo 48USD na menej ako 14USD. Tento pád bol samozrejme spojený s pádom čínskych búrz. Keďže je NEO čínska mena a bola najpoužívanejšia aj v ICOs, veľa ľudí zo strachu, čo sa bude diať v Číne NEO predávali (panic sell). Momentálne sa obchoduje na cene 29USD. Bolo by predčasné robiť záver či čínske regulácie NEOviac ublížili alebo pomohli. Dá sa však konštatovať, že Neo sa vracia do pozornosti investorov.

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...