Sledujte nás aj na

Polícia v Dubaji zatkla desiatich členov gangu, ktorí údajne ukradli 7 miliónov AED (1,9 milióna dolárov) v ozbrojenej lúpeži Bitcoinov v oblasti Al Muraqqabat v Dubaji, informuje Gulf News. Plukovník Adel Al Joker, riaditeľ oddelenia kriminálneho vyšetrovania (CID) povedal pre Gulf News:

,,Dvaja bratia hľadali na trhu predajcov, ktorý by im predali Bitcoiny. Viacerí členovia gangu ich  potom nalákali, že im ho predajú.“

Obete, ktoré boli hlásené ako dvaja bratia, usporiadali stretnutie s členmi gangu, aby vyrovnali transakciu v prázdnej kancelárii, kde boli potom napadnutí a okradnutí. O šiestich členoch gangu sa hovorí, že čakali na bratov vo vnútri kancelárie, pričom traja ďalší strážili vonkajšok.

Gang údajne získal kľúče od kancelárskych priestorov tým, že oklamal miestneho obchodného majiteľa, aby si myslel, že má záujem o nákup jeho licencovaného majetku.

Polícia bola upozornená na ozbrojenú lúpež v noci 25. apríla a do štyroch hodín identifikovala vodcu gangu. Bol zatknutý v susednom emiráte a k zločinu sa priznal. V priebehu 48 hodín polícia vyhľadala páchateľov v štyroch rôznych emirátoch, zatkla všetkých desať a vymáhala ukradnuté prostriedky.

Dubaj zaviedol inteligentné programy

Generálmajor Khalil Ebrahim Al Mansouri, zástupca vrchného veliteľa pre záležitosti vyšetrovania trestných činov, uviedol, že centrum analýzy dát dubajskej polície zaviedlo inteligentné programy a technológiu umelej inteligencie, aby rýchlo vystopovali gang.

Všetkých desať podozrivých je teraz vyšetrovaných na slobode.

Lúpeže s podobným konceptom

S rozmachom kryptomien sa bohužiaľ čoraz viac rozširuje aj kriminalita zameraná na kryptomeny.

Začiatkom tohto mesiaca Cointelegraph uviedol, že v Singapure došlo k poškodeniu osobnej transakcie s Bitcoinom, v ktorej bol napadnutý občan Malajzie a okradnutý o hotovosť vo výške 365,000 dolárov dvoma fiktívnymi Bitcoin maklérmi v jeho hoteli.

V januári bol krypto bloger v Petrohrade vykradnutý. Zmizlo mu  24 miliárd rupií (zhruba 380 miliónov dolárov) v hotovosti z trezoru v jeho dome. Bloger sa chválil svojim krypto bohatstvom na internete.

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...