Sledujte nás aj na

Spoločnosť Oracle Corp. začne tento mesiac ponúkať blockchainové softvérové produkty. Pripojí sa tak k rastúcemu zoznamu spoločností, ktoré ponúkajú produkty využívajúce DLT (Distributed Ledger Technology), technológiu stojacu za fungovaním Bitcoinu.

Predseda pre softvérový vývoj spoločnosti, Thomas Kurian včera v sídle Oracle oznámil, že spoločnosť tento mesiac predstaví produkt platform-as-a-service (PaaS) a budúci mesiac decentralizované aplikácie založené na ledger technológii.

Platform as a Service (PaaS, platforma ako služba)

Jedná sa o model cloud computingu, v ktorom používateľ získa prístup k využívaniu informačných a technologických platforiem akými sú: operačné systémy, systémy pre správu databáz, middleware, vývojové nástroje a nástroje na testovanie. V tomto modeli, sa celá infraštruktúra informačných technológií, vrátane počítačových sietí, serverov a systémov pre ukladanie dát nachádza vo výlučnom vlastníctve poskytovateľa služieb.

Ako príklad podobných služieb môžeme uviesť Amazon Web Services, Heroku od Salesforce, Windows Azure či RedHat OpenShift.

Blockchain si v podstate predstavte ako tabuľkový procesor, ako MS Excel, ktorý je duplikovaný a pravidelne aktualizovaný na tisícoch počítačoch cez internet. Táto architektúra odstraňuje riziká, ktoré sú spojene s držaním informácií centralizovane, na jednom či tucte miest. S podobnými problémami sa budú musieť skôr či neskôr vysporiadať napríklad poskytovatelia cloud computingu.

Oracle Corporation

Spoločnosť Oracle Corporation je americká nadnárodná spoločnosť pracujúca v oblasti výpočtovej techniky so sídlom v meste Redwood Shores, Kalifornia. Spoločnosť sa zaoberá predovšetkým vývojom a marketingom pokročilých databázových systémov a technológií, systémov založených na cloudových technológiách a podnikových softvérových produktov. Takisto zastrešuje vývoj populárnej MySQL databázy či ešte populárnejšieho programovacieho jazyka Java. V roku 2015 bola spoločnosť Oracle druhým najväčším tvorcom softvéru, hneď za Microsoftom.

„Druhá najväčšia softvérová spoločnosť na svete už pracuje s bankou a poskytovateľom finančných služieb, Banco de Chile, na zaznamenávaní transakcií medzi bankami na hyperledger,“ povedal Thomas Kurian, prezident vývoja produktov spoločnosti Oracle.

Ďalším klientom je vláda Nigérie, ktorá sa snaží zdokumentovať dovozné clá na blockchaine. Produkty spoločnosti Oracle budú tiež poskytnuté farmaceutickým spoločnostiam na sledovanie šarží liekov.

Spoločnosti sa o blockchain zaujímajú

Spolu s obrovským boomom kryptomien, a teda aj blockchainu ako takého, sa softvérové spoločnosti snažia využívať jeho model a koncept na zjednodušenie procesov. Generálny riaditeľ spoločnosti Salesforce.com Inc. Marc Benioff sa v marci (březnu) vyjadril, že jeho spoločnosť tento rok takisto odhalí prvé blockchain produkty. Chce tak učiniť na každoročnej konferencii Dreamforce na jeseň tohto roku. Spoločnosť International Business Machines Corp. (IBM) a cloudové oddelenie spoločnosti Amazon Inc. taktiež skúmajú podnikové využitie pre túto technológiu. Kurian povedal, že produkty spoločnosti Oracle budú kompatibilné s inými platformami.

Zdroj: bloomberg.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...