Sledujte nás aj na

Za posledných 24 hodín sa toho v kryptomenovom svete veľa nezmenilo. Každý malý dosiahnutý zisk sa opäť premenil na celkovú stratu a trh je už dlhší čas v červených číslach. Bitcoin so svojou 38,5 percentnou dominanciou ťahá nadol všetky ostatné altcoiny. BTC sa momentálne snaží udržať nad hranicou 7,300 dolárov a v čase písania článku sa jeho cena pohybuje na úrovni 7,339.06 $.

Je zrejmé, že na všetkých kryptomenových trhoch stále prevláda zvýšený negatívny tlak. To všetko úzko súvisí s tým, ako manipulátori a špekulanti naďalej tlačia cenu Bitcoin nadol. Samozrejme, to nie je v žiadnom prípade dobré, no táto recesívna situácia pretrváva už dlhší čas. Zdá sa, že k nejakej pozitívnej zmene na cene BTC a altcoinov v dohľadnej dobe nedôjde.

Pokles ceny BTC sa pravdepodobne ešte nekončí

Včera večer (26.5) ešte došlo ku krátkej pozitívnej dynamike, keď sa cena Bitcoinu dostala opäť nad úroveň 7,500 dolárov a možno niektorí dúfali, že sa budeme radovať z víkendového rastu. Ako to už zvyčajne býva, bol to len krátky uptrend, ktorý bol do značnej miery celý znegovaný. BTC má na úrovni $7,600 veľmi silnú rezistenciu, a tak cena opäť klesla pod $7,400. Teraz sa BTC snaží udržať akúkoľvek dynamiku nad $7,300.

S ďalšou čistou stratou -2.87 % za posledných 24 hodín je zrejmé, že veci v súčasnosti nevyzerajú celkom ružovo. Cena Bitcoinu trvale stráca hodnotu takmer každý deň v priebehu roka 2018 a zdá sa, že udržať sa nad hladinou $7,000, bude takmer nemožné. Či sa veci budú vyvíjať v tomto negatívnom smere, zostáva trochu nejasné, pretože vo svete kryptomien je možné všetko. Momentálne vychádzame len z negatívneho sentimentu, ktorý sa na trhu udržuje už dlhšiu dobu.

Vývoj ceny BTC za posledných 24 hodín

Dokonca môžeme pozorovať aj pokles na 24-hodinovom obchodovanom objeme BTC, aj keď to nie je úplne nezvyčajný jav počas víkendu. Konkrétnejšie, objemy obchodovania so všetkými kryptomenami sa znižujú. Keď klesne objem obchodovania pri Bitcoine, altcoiny tento trend skôr alebo neskôr nasledujú tiež, a to je presne to, čo sa aktuálne na trhu deje.

Binance naďalej ostáva najväčšou burzou podľa objemu obchodovania BTC s párom USDT. Burza OKEx zastáva druhé aj tretie miesto s pármi BTC/USDT a TRUE/BTC. Bitfinex je jediná burza z prvej päťky, ktorá ponúka fiat menový pár BTC/USD. Spomínanú päťku uzatvára burza Huobi s párom BTC/USDT. Je zrejmé, že do Bitcoinu momentálne nepritekajú žiadne skutočné peniaze na zastavenie odlivu, aj keď sa táto situácia môže v najbližšom týždni zmeniť.

Vývoj trhovej kapitalizácie za posledných 24 hodín

Indikátory:

  • Hlavná úroveň supportu BTC: 7,200 $
  • Hlavná úroveň rezistencie BTC: 7,600 $

Ethereum takisto zostáva v downtrende

Ethereum ako druhá najväčšia kryptomena a platforma hostiaca drvivú väčšinu ICO na tom tiež posledné dni až týždne nie je veľmi dobre. V páre ETH/USD sa včera nepodarilo prelomiť úroveň rezistencie na cene $610 a $615, čo zapríčinilo ústup na úroveň $570, kde sa približne nachádzame aj v tomto momente.

Vývoj ceny ETH za posledných 24 hodín

Zlyhanie presunu nad úroveň $600 by mohlo vyvolať veľký tlak na ETH investorov a cena by mohla pokoriť aj momentálne silný support na hladine $570. To by znamenalo opätovné testovanie supportu na úrovni $550. Celková nálada nie len na ETH trhu zostáva klesajúca (bearish).

Indikátory:

  • Hlavná úroveň supportu BTC: $575
  • Hlavná úroveň rezistencie BTC: $600

McAfee a jeho pozitívne vyhliadky

John McAfee patrí k azda najväčším proponentom Bitcoinu a kryptomien. Jeho názory sú v komunite brané už s rezervou, ale určite netreba podceňovať jeho sociálny dosah. McAfee sa vrátil s ďalšou vlnou odvážnych predpovedí o smerovaní vývoja cien niektorých kryptomien. Vo svojom tweete technologický aktivista a expert na internetovú bezpečnosť uviedol päť kryptomien, ktoré podľa neho zažijú obrovský letný nárast. Tento tweet obsahoval aj niektoré politické predpovede o zahraničných vzťahoch USA.

Záver

Zatiaľ zostáva trochu nejasné, aká bude blízka budúcnosť pre vývoj ceny Bitcoinu a hlavných altcoinov. Na grafoch môžete vidieť prakticky identický vývoj aj pre BTC aj pre ETH. Sentiment na trhu pravdepodobne ostane ešte nejaký čas negatívny, a preto odporúčame trh pozorne sledovať v prípade, že chcete nakúpiť za najlepšie možné ceny.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...