Sledujte nás aj na

Ak sledujete alebo kupujete “čínske ethereum”, teda kryptomenu NEO, určite ste od pondelka tohto týždňa spozorovali príjemný nárast jeho ceny. NEO sa teda pomaly začalo spamätávať z čínskych regulácií a tento týždeň sme svedkami jeho rastu. Tento rast sa v pondelok pohyboval na úrovni 30% a v čase písania článku niekde okolo 17%.

Dôvod rastu

Nárast začal v 25. Septembra (Září) po tom, ako sa zakladateľ NEO Da Hongfei vyjadril v interview pre holandský finančný denník. Toto vyjadrenie naznačuje, že možná budúca spolupráca čínskej vlády a NEO nie je vylúčená.

Da Hongfei povedal:

Neočakávam, že by mi vláda v blízkej dobe zavolala a povedala: “Počuj, poďme použiť NEO a vybudujme na ňom blockchainovú infraštruktúru v Číne. Ale keď sa na to pozriem zo strednodobého hľadiska, tak si poviem, prečo nie?! Je to možné.

NEO sa momentálne obchoduje za približne $28 a trhová hodnota sa pohybuje na úrovni slušných 1.398 miliardy dolárov. Tento nárast umožnil NEO predbehnúť aj Ethereum Classic či Monero a usídliť sa na 8. mieste z pohľadu trhovej kapitalizácie (všetky dáta sú z času písania článku).

Graf rastu NEO od pondelka 25. septembra 2017 (zdroj: coinmarketcap.com)

Nie je vôbec prekvapujúce, že investori na tento rozhovor reagovali pozitívne. Veľmi dôležitá je skutočnosť, že čínske orgány kontaktovali Da pred samotným zákazom obchodovania kryptomien v Číne, aby ho uistili, že im nejde o to mariť kryptomenové projekty ako NEO – aspoň nie v blízkej dobe.

Treba byť opatrný

Avšak je tu aj výstraha! Investori by mali byť opatrnejší, pokiaľ ide o obchodovanie len na základe vyhlásení Da, že možná budúca spolupráca s vládou nie je vylúčená. Da uviedol, že táto spolupráca pravdepodobne nestane tak skoro, takže investori by mali byť ochotní držať svoje NEO na dobu neurčitú a hlavne sledovať ako sa táto situácia vyvinie.

Investori by navyše mali mať na pamäti, že čínska vláda už začala skúmať blockchainové technológie, a to na vlastnú päsť. Dokonca založili aj inštitút pre výskum digitálnych mien (digital currency research institute), takže existuje veľká pravdepodobnosť, že si zachovajú blockchainovú infraštruktúru práve s využitím proprietárnych platforiem, akou je aj NEO.

Zdroj: cryptocoinsnews.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...