Sledujte nás aj na

Blockchain odvetvie sa prudko rozvíja a má vysoký potenciál inovovať takmer každú sféru nášho života. S touto expanziou stále viac spoločností hľadá zamestnancov so skúsenosťami s blockchain technológiami. Momentálne je dopyt po odborníkov väčší ako ponuka, čím sa tieto pracovné miesta stávajú dobre finančne ohodnotené s výbornými vyhliadkami do budúcna.

Podniky investujú do blockchain technológií

Sociálne siete zamerané na zamestnanie a biznis ako LinkedIn a UpWork informovali, že ich klienti čoraz viac hľadajú zamestnancov zručných v blockchain technológiách. Zároveň sa zvyšuje aj počet príspevkov o kryptomenách a Bitcoine.

UpWork je jednou z najznámejších webových stránok pre freelancerov (pracovníci na voľnej nohe). Jednotlivci na tejto sieti ponúkajú svoje služby a podniky tu zas vyhľadávajú nových potenciálnych zamestnancov. Táto spoločnosť zaznamenala v štvrtom kvartáli minulého roku 2,200 pracovných miest súvisiacich s blockchainom. To predstavuje nárast pracovných ponúk o 2,194% oproti rovnakému obdobiu v roku 2016.

Každý mesiac registrujeme tisíce pracovných miest súvisiacich s blockchain technológiou. V priemere sa takéto pracovné miesto obsadí za tri dni,“ povedal Rick Pearson, viceprezident spoločnosti Upwork pre spravodajské médium CNBC.

Kryptomeny zohrávajú dôležitú úlohu v náraste pracovných miest orientovaných na blockchain. V porovnaní s predchádzajúcim rokom sa počet pracovných miest súvisiacich s blockchainom zvýšil v podobnej miere ako cena Bitcoin a iných kryptomien. Hodnota najznámejších kryptomien sa v priebehu jedného roka zvýšila o viac ako 2,000%.

Spoločnosť LinkedIn zaznamenala tiež významný nárast počtu pracovných miest súvisiacich s blockchainom. Od roku 2014 do roku 2017 sa počet príspevkov orientovaných na kryptomeny zvýšil o 940%. Počet pracovných miest v softvérovej sfére sa zvýšil o 460%.

Zvýšený dopyt aj vo vládach a podnikoch

Aby ponúkali lepšie produkty a služby, stále viac podnikov, vládnych subjektov a inštitúcií inovuje svoje systémy pomocou blockchain technológií. Tri grécke univerzity, Aristotelova univerzita v Solúne, Demokritova univerzita v Trácii a Ekonomická univerzita v Aténach sú zapojené do projektu zameraného na overenie diplomov študentov a absolventov s využitím Cardano platformy a ich blockchainu.

Stúpajúci dopyt po blockchain odborníkoch už teraz mení spoločnosť. Univerzity otvárajú nové programy a organizuje sa mnoho kurzov zameraných na blockchain. Blockchainová revolúcia je už tu.

 Zdroj: usethebitcoin.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...