Sledujte nás aj na

Donald Trump podpísal výkonný príkaz ukladajúci nové sankcie proti Venezuele, kvôli jej kontroverznej kryptomene Petro.

Americký prezident predtým oznámil, že sa chystá podpísať výkonný rozkaz, ktorý udelí ďalšie sankcie pre juhoamerickú krajinu za pokus obísť existujúce ekonomické obmedzenia, informoval o tom portál McClatchy DC v piatok 16.3.2018. V pondelok Trump podpísal príkaz, ktorý zablokuje akékoľvek transakcie do Petro coinu v Spojených štátoch, oznámil Biely dom.

Výkonný príkaz uvádza:

,,Všetky transakcie týkajúce sa poskytovania finančných prostriedkov  v Spojených štátoch amerických, akejkoľvek digitálnej meny, digitálnej mince alebo digitálneho tokenu, ktoré boli vydané, pre alebo v mene vlády Venezuely dňa 9. januára 2018 alebo neskôr, sú k dátumu platnosti tohto príkazu zakázané.“

Sankcie predstavujú doteraz najvýraznejšiu reakciu na venezuelskú kryptomenu, odkedy  Venezuela Petro token spustila. Ako v tom čase uviedli vládni predstavitelia, Venezuela sa snaží využívať kryptomeny ako spôsob obchádzania medzinárodných sankcií.

Neočakávaný krok zo strany USA?

To, že by Trump urobil takýto krok, je možno prekvapujúce: niekoľko amerických zákonodarcov však ostro kritizovalo Petro. Senátori Bob Menendez, Marco Rubio a neskôr Bill Nelson písali listy ministerstvu financií, v ktorých sa pýtali, ako ochránia amerických investorov a zabránia Venezuele získať peniaze.

Ministerstvo financií ešte neodpovedalo priamo na obsah listov, ale potvrdilo, že riziko sankcií by platilo aj pre Američanov kupujúcich token. Menendezova kancelária neskôr potvrdila spoločnosti CoinDesk, že naďalej tlačí na oddelenie ohľadom odpovede na súvisiace otázky.

Kontroverzný token rovnako získal spätnú väzbu aj z vnútropolitických hraníc. Národný kongres ho údajne označil za nezákonný a protiústavný.

Zatiaľ čo Maduro tvrdil, že už vďaka predpredaju tokenu získal až 5 miliárd dolárov, nepodarilo sa predložiť žiadny dôkaz, ktorý by to však potvrdzoval.

Výkonný riaditeľ Centra pre kryptomeny Jerry Brito vo vyhlásení uviedol, že zatiaľ sa nejedná o „nič nové“, pokiaľ ide o vydanie sankcií zo strany USA:

„Venezuelský pokus o vydanie kryptomeny je nepotvrdený. Neexistujú  nové  informácie o tom, že USA obmedzujú finančné transakcie so sankcionovanými krajinami a nebudú pomáhať Venezuele uniknúť sankciám.“

Zdroj: coindesk.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...