Sledujte nás aj na

Litecoinu (LTC) sa minulý týždeň zadarilo a spomedzi top 20 kryptomien zarobil najviac. Zo skúsenosti však vieme, že tak, ako aj pri iných cenových pumpách, aj tu je možnosť, že cena začne opäť klesať. Zdá sa, že LTC za posledných 24 hodín nezaznamenalo nárast, čo indikuje, že hybnosť, ktorá tlačila cenu na minulo-týždňové výšky sa pominula. Tak ako sa bude LTC dariť tento týždeň?

LTC minulý týždeň zlomilo svoj dvojmesačný priemer

Vyhliadky LTC na tento týždeň závisia na tom, či dokáže vytrvať nad hranicou svojho 200-dňového priemeru, čo je aktuálne cca $44. Posledné dva mesiace sa LTC obchodovalo za cenu pod touto hranicou, ktorá sa chovala ako hlavný rezistentný level (približne $33). Minulo-týždňová pumpa však dokázala LTC posunúť prudko nahor a potešila tak nejedného držiteľa či investora tejto kryptomeny.

Vývoj ceny LTC za posledný týždeň. Zdroj: coinmarketcap.com

Aké scenáre môžeme teda očakávať?

Ak sa LTC podarí udržať si tento level ďalších 24-48 hodín, tak je šanca, že cenový nárast bude pokračovať a táto kryptomena od Charlie Leeho sa na trhu dostane do strednodobého bull marketu. Mohlo by to indikovať, že litecoin trh stále dokáže držať krok  s prípadným prudkým cenovým nárastom. Taktiež by sa tým mohla opäť zvýšiť dôvera investorov, ktorý už takmer stratili vieru v LTC čakajúc na jeho vývoj a tým zvýšiť nákupné objemy.

V prípade, že LTC v najbližších 24-48 hodinách spadne pod tento cenový level, mohlo by to byť signálom, že recesia opäť ovládla trh. To by mohlo pre LTC znamenať pád na oveľa nižšie cenové úrovne, než boli tie posledné, a to z dvoch dôvodov. Za prvé by to znamenalo, že medvedí trh má stále navrch, čo by spôsobilo odchod tých, ktorým sa minulý týždeň zadarilo. Tento predajný tlak by priniesol vzrast hodnoty LTC, avšak celková slabosť trhu by znamenala pokles ceny LTC.

Ďalším faktom je, že po minulo-týždňovom raste ceny by investori mohli očakávať masívny pokles ceny. V takom prípade, ak cena klesne pod jeho 200-dňový priemer, bude to znamenať slabosť kryptomeny. Niekoľko investorov by tak mohlo nakúpiť krátke pozície LTC. To by posilnilo medvediu hybnú silu LTC a stlačilo cenu nadol, okolo $20 a bez podporného levelu. Vysoký počet krátkych objednávok by mohol viesť k obrovskému voľnému pádu hodnoty LTC.

Charlie Lee: Zvýšenie zameniteľnosti a implementácia súkromných transakcií do Litecoinu

V podstate je krátkodobá hodnota LTC silne závislá od toho, ako sa pohybuje okolo 200-dňového kĺzavého priemeru na týždňovom grafe. Napriek tomu je dlhodobá vyhliadka LTC pozitívna.

EMA 200 – Kĺzavý priemer na týždennom grafe LTC

Záver

S Litecoinom sa deje toho toľko, že jeho šance na úspech sú veľmi vysoké. Napríklad sieť Litecoin Lightning rastie exponenciálne, čo je plus pre dlhodobé prijatie LTC. Navyše, Litecoin čaká v polovici augusta halving, ktorý zvýši náročnosť a zohľadní dynamiku ponuky a dopytu LTC. Vzhľadom k tomu, že na celom trhu rastie býčie cítenie, hodnota LTC môže rásť exponenciálne.

Víkendový ฿ulletin: Čakanie na halving – Je bitcoin a litecoin bull run predo dvermi?

Zdroj: cryptorecorder.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...