Sledujte nás aj na

Po tom, čo Bitcoin 2. apríla vzrástol zo $6,500 na $7,000, jeho cena pokračuje v raste aj naďalej. 3. apríla cena opäť stúpla o 6% po tom, ako sa do kryptomenového trhu za jeden deň vlialo $10 miliárd.

Zatiaľ čo menšie kryptomeny ako Steem a VeChain predbehli Bitcoin v raste, a to s 50% a 25% nárastom na hodnote, tak hlavné kryptomeny zahŕňajúc Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash, Litecoin a EOS si posledných pár dní viedli všeobecne dobre .

Bitcoin a jeho pohyb za posledné dni

Posledné 4 dni sa BTC nedarilo dosiahnuť hranicu $7,350 kvôli nízkym objemom obchodovania a nedostatku dopytu po väčšine hlavných kryptomien. Za posledné hodiny vzrástol objem nákupov na burzách Bitfinex, Binance a ďalších platformách, tak ako môžeme vidieť nižšie na 30 minútovom sviečkovom grafe Bitcoinu.

Zdroj: ccn.com

25. marca BTC dosiahol hodnotu $9,000 s pomerne silnými objemami na Bitcoin futures trhu a aj na kryptomenovej bruze. Avšak potom už začal postupne klesať. BTC sa skúšal vyšplhať na niekoľko úrovní ako $8,800 a $8,000, no zostalo to len pri chvíľkových hodnotách a opäť padol na $6,400.

Ak sa BTC počas nasledujúcich dní podarí dosiahnuť hranicu $7,500, je dosť pravdepodobné, že bude schopný dostať sa späť na úroveň $8,000, čiže tam, kde bol ešte pred pár dňami. Vstup na túto úroveň by mohlo BTC pripraviť na silnú „rally“,

V súčasnosti sa Index relatívnej sily (RSI) Bitcoinu nachádza na hodnote 39.2, čo predstavuje neutrálny level. Predtým bola hodnota RSI na 30, čo signalizuje budúci prepad. V čase písania článku bol BTC obchodovaný v neutrálnej zóne a kryptomeny nedokazovali ani ohromujúci dopyt ani objem predaja.

Na základe toho môžu byť pre BTC nasledujúce dni veľmi dôležité z pohľadu krátkodobého investičného obdobia, keďže za posledné dva dni vzrástol o viac ako $700. Podľa kĺzavej priemernej konvergentnej divergencie (MACD) Bitcoin začína získavať určitý impulz.

Bude mať Bitcoin svoj BIBOR?

Jon Matonis, známi investor a spoluzakladateľ Bitcoin Foundation a výkonný riaditeľ vo VISA poznamenal, že v strednodobom horizonte môže vstup finančných inštitúcii ako Goldman Sachs viesť k vzrastu v dopyte po BTC. Ak sa táto dominantná kryptomena dokáže spamätať z jej súčasného negatívneho trendu, analytici ako Matonis predpovedajú, že neskoršie v tomto roku by BTC mohol opäť zažiť silný rast.

Myslím si, že je úžasné, že sa do trhu púšťajú investori, pretože to prinesie novú likviditu. Chystajú sa vyvinúť trh s futures kontraktami a trh s opciami. Dokonca si myslím, že uvidíme trh s úrokovými mierami  okolo Bitcoinu. Sme zvyknutý počúvať o LIBORE na trhu s cennými papiermi, Index pre Bitcoin úrokovú mieru je BIBOR, povedal Matonis.

„LIBOR“  London Interbank Offered Rate je úroková miera fixovaná každý deň na základe údajov o úrokoch vyplácaných z vkladov 12 významnými bankami na londýnskom peňažnom trhu. Slúži ako referenčná úroková miera v mnohých medzibankových operáciách. Od nej sa aj odvíjajú rôzne ceny cenných papierov.

Článok neslúži ako finančné poradenstvo. Neinvestujte viac ako si môžete dovoliť stratiť.

Zdroj: ccn.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...