Sledujte nás aj na

Spoločnosť Bitpanda sa spojila s firmou GlobalWebIndex na vypracovaní detailného prieskumu o európskych držiteľoch kryptomien. Výskum prebiehal v 17 európskych krajinách. Cieľom správy bolo načerpať široké spektrum údajov a načrtnúť holistický obraz európskych investorov v oblasti kryptomeny. Cieľom bolo poskytnúť pohľad na postoje a správanie sa, ktoré ich odlišuje od priemerného investora.

Medzi hlavné zistenia výskumnej správy patria:

  • Držitelia kryptomeny sú zvyčajne mladí, vysoko vzdelaní muži s vysokými príjmami, ktorí pracujú v európskych centrách v oblasti IT, strojárstva alebo financií.
  • Tento stereotyp čelí zvyšujúcej sa rozmanitosti. 1 z 5 držiteľov kryptomien sú ženy a 40 % z nich je starších ako 35 rokov.
  • Európski držitelia kryptomien sú technicky zdatní, majú vyšší disponibilný príjem a majú sklon k riskovaniu.
  • Zaujímajú sa o novinky z tejto oblasti a majú silný záujem ešte viac zlepšiť alebo posilniť svoju ekonomickú situáciu.

„Chceli sme demystifikovať ľudí, ktorí formujú kryptomenový priemysel. Dúfam, že táto správa pomôže všetkým lepšie pochopiť, kto sú títo ľudia, aké sú ich postoje, ako aj ich životný štýl, finančné a investičné správanie,“ hovorí Eric Demuth, generálny riaditeľ spoločnosti Bitpanda.

V správe sa potvrdzuje, že držitelia kryptomien majú väčšiu pravdepodobnosť podstupovania rizík, oceňujú najnovšie technologické produkty a snažia sa chrániť svoje súkromie. Zatiaľ čo väčšina držiteľov kryptomien sú muži, jeden z každých piatich majiteľov kryptomien sú ženy. To je mierne v protiklade s ďalšími podobnými prieskumami, ktoré ukazujú, že rodové zloženie kryptomenových investorov je z 90 % mužské.

Jason Mander, vedúci výskumu v GlobalWebIndex, komentuje: „Pokiaľ ide o postoje, medzi mužmi a ženami je len veľmi malý rozdiel. Mierne rozdiely sú ešte menšie, keď porovnávame držiteľov kryptomien so širokou verejnosťou.“

O Bitpande

Bitpanda je fintech spoločnosť so sídlom vo Viedni, v Rakúsku. Bola založená v roku 2014 a jej zakladatelia sú Eric Demuth, Paul Klanschek a Christian Trummer. Spoločnosť je silným zástancom inovatívnej sily kryptomien a technológie blockchain. Poslaním spoločnosti je zbúrať investičné bariéry a preniesť finančné produkty do 21. storočia. Bitpanda má v súčasnosti viac ako milión používateľov a viac ako 120 členov vo svojom tíme. S licenciou poskytovateľa platobných služieb PSD2, najmodernejšou bezpečnosťou a jednoduchým používateľským rozhraním sa Bitpanda rozrástla na populárnu obchodnú platformu pre začiatočníkov i expertov. Používatelia môžu v súčasnosti obchodovať s Bitcoinom (BTC), Ethereom (ETH), zlatom a viac ako 20 ďalšími digitálnymi aktívami.

Obsah tohto článku je sponzorovaný. KryptoPortal za tento obsah nezodpovedá a nenesie žiadnu zodpovednosť za propagované produkty. Čitatelia by si mali spraviť vlastný výskum predtým, než podniknú akékoľvek kroky týkajúce sa spomínaných spoločností či produktov.


Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...