Sledujte nás aj na

Ťažia za cudzie

K piratebay.org sa najnovšie pridala aj stránka sho.com tiež známa ako Showtime. Každopádne nie v pozitívnom svetle. Po odhalení piratebay.org ako ťaží pomocou návštevníkov stránky kryptomenu Monero, prišlo sa aj na iných previnilcov. Stránka Showtime taktiež bez informovania užívateľov využívala ich procesory na ťažbu anonymnej kryptomeny.

Sme trochu smutní, že niektorí naši zákazníci integrujú Coinhive na svoje stránky bez toho, aby  navštevníkov informovali alebo získali od nich povolenie.

Japonsko sa chytá šance

Nakoľko Čína zablokovala kryptoburzy v krajine, Japonsko prebralo časť obchodov s kryptomenami. A to, že ide o veľkú časť obchodov dokazuje aj fakt, že Japonsko je momentálne najväčším kryptomenovým trhom na svete (2. USA). Dlhodobým cieľom Japonska je efektívna regulácia kryptomien.

Naším cieľom je posilňovanie trhu, ako aj presadzovanie regulácií.

Spomínané regulácie budú mať formu licencie. Zmenárne tak budú napríklad musieť v  denných reportoch  hlásiť príslušnému úradu svoju činnosť alebo v prípade požiadania aj povinne spolupracovať s japonskými úradmi. Na rozdiel o Európskej Únie, ktorá kryptomeny považuje za nevyzreté, Japonsko je vzorom rozumných regulácií.

Vlk z Wallstreet: Bitcoin je podvod

Jordan Belfort, podľa ktorého natočili populárny film Vlk z Wallstreet, sa pridal na stranu kritikov Bitcoinu:

Najväčší problém, ktorý vidím v spojení s Bitcoinom a prečo by som ho nikdy nekúpil, je, že je ľahko ukradnuteľný prostredníctvom hackingu. Poznám ľudí, ktorí stratili všetky svoje peniaze.

Nejednému z krypto nadšencov tento výrok zdvihne obočie. Aj keď nikto na svete nemá krištáľovú guľu, ktorá by mu prezradila budúcnosť sveta či Bitcoinu, je jasné že Belfort má pomerne veľké nedostatky ohľadom Bitcoinu, kryptomien a ich zabezpečenia. Dokazuje je to aj jeho ďalší výrok:

Bitcoin je podporovaný len programom, ktorý vytvára jeho umelý nedostatok a preto digitálna mena nie je udržateľná.

 

 

Zdroj: Cointelegraph, CoinhiveZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...