Sledujte nás aj na

Goldman Sachs predpokladá konsolidáciu ceny Bitcoinu okolo hranice $8000 a následný rast

Ekonómovia z Goldman Sachs veria, že hranica $8000 predstavuje konsolidačnú úroveň súčasného trendu. Cena BTC v priebehu niekoľkých posledných týždňov prerazila $5000, $6000 a $7000 dolárov, no experti očakávajú ďalší rast.

V poznámke pre investorov, viceprezidentka Goldman Sachs Sheba Jafari napísala: „Od prekonania ceny $6044, BTC trh preukázal silný vzostup. Ďalší dôležitý míľnik predstavuje cena $7941. Na tejto úrovni sa cena môže istú dobu konsolidovať, než bude rásť vyššie. „

Zatiaľ čo Goldman Sachs je zdržanlivý ohľadom rýchleho rastu po prekonaní $8000 dolárov, v krátkodobom horizonte očakávajú ďalší rast.

Odvolávajúc sa na ekonomickú teóriu od Elliotta Wave, Jafari píše:
„Vzhľadom na to, že graf ukazuje len tretiu z piatich očakávaných rastových vĺn ceny, indície naznačujú, že BTC má veľký potenciál pre ďalší rast.“

Vývojár Bitcoinu o SegWit2x: „Situácia bude komplikovanejšia“

Bitcoin vývojár Jimmy Song poznamenal, že ani jedna z najbežnejších predpovedí pre SegWit2x sa pravdepodobne nenaplní. Tieto predpovede o výsledku forku hovoria o tom, že po určitom čase si komunita vyberie len jeden blockchain a ten druhý postupne zanikne.

Song vo svojej analýze napísal, že výsledok nadchádzajúceho BTC forku bude oveľa viac komplikovaný ako scenár, v ktorom si komunita yberie len jednu sieť (Bitcoin SegWit2x alebo starý blockchain – Bitcoin core).

„Realita bude oveľa komplexnejšia. Bude závisieť od vývoja trhu a profitability minerov v jednotlivých sieťach počas najbližších šesť mesiacov. Spoločnosti v kryptomenovom biznise sa zbavili zodpovednosti, čo sa týka hard forku, a zvolili postoj „počkáme a uvidíme“ spojený s opatrnou interakciou s novými reťazcami,“ poznamenal Jimmy Song.

Viac o blížiacej sa aktualizácii Bitcoin siete SegWit2x sa dočítate v našom článku.

Japonské mesto láka ťažiarov kryptomien na svoj prebytok obnoviteľnej energie

Japonské mesto Kazuno, priťahuje minerov kryptomien vďaka svojej obnoviteľnej energii a nízkou teplotou v zime. Vedenie mesta Kazuno je potešené týmto trendom a pozýva kryptomenové ťažiarenské spoločnosti, aby využívali ich čistú energiu. Mesto má množstvo obnoviteľnej energie vrátane geotermálnej, vodnej a veternej energie a jej sebestačnosť elektrickej energie presahuje 300%.

„S pomocou mesta a využitím prírodných zdrojov a čistou energiou, tokyjská spoločnosť Miner Garage otvorí a bude prevádzkovať prvé japonské ťažiarenské centrum založené na čistej energii už v decembri 2017. S priaznivými podmienkami a vládnou podporou naša spoločnosť verí, že Japonsko bude v dohľadnej dobe konkurovať mnohým zahraničným ťažiarenským spoločnostiam.“ uviedol prezident Miner Garage Takuya Omata.

V ťažiarenskom centre bude nainštalovaných vyše 600 počítačov, ktoré sa budú slúžiť na ťažbu 10 najziskovejších kryptomien vrátane Bitcoinu. Od centra sa očakáva ťažobná činnosť v hodnote približne 300 miliónov jenov ročne.

Malajzijské orgány plánuju reguláciu kryptomien

Včera na konferencii SCxSC Digital Finance Conference v Kuala Lumpur predseda Komisie pre cenné papiere Malajzie (SC) Tan Sri Ranjit Ajit Singh vysvetlil, že komisia pracuje na „príslušných nariadeniach a usmerneniach“ pre prípady funkčného použitia digitálnych aktív. Medzi ne patrí aj sekundárne obchodovanie so zavedenými kryptomenami a digitálnymi aktívami na finančnom trhu.

Podľa správy spoločnosti Edge Markets Ranjit uviedol, že SC úzko spolupracuje s centrálnou bankou v krajine, Bank Negara Malaysia (BNM), aby navrhli rámec pre kryptomeny. Očakáva sa, že regulačné nariadenia budú dokončené v najbližších mesiacoch.

„Spolu s BNM oblasť kryptomien starostlivo študujeme. Keďže Komisia pre cenné papiere je zodpovedná za sekundárny trh, pracujeme na nariadeniach zabezpečujúcich vznik správnych podmienok pre integritu trhu a účely investorov,“ povedal Tan Sri Ranjit Ajit Singh.

Tieto správy môžu znamenať zmäkčenie predchádzajúceho postoja krajiny k obchodovaniu s kryptomenami. Len pred mesiacom centrálna banka uviedla, že príslušné orgány budú pred koncom roka rozhodovať o zakáze obchodovania s kryptomenami.

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...