Sledujte nás aj na

Decentralizované aplikácie alebo dApps zmenili spôsob, ako fungujú technologické siete. Typickými charakteristikami dApps sú otvorený zdrojový kód, figurovanie na decentralizovanej platforme využívajúcej blockchain, alebo kryptografickú technológiu a algoritmus, ktorý generuje tokeny na báze vstavaného protokolu. dApps sa najviac rozšírili s príchodom siete Ethereum, ktorá je momentálne najpopulárnejšou platformou na ich prevádzku. V našom článku Vám priblížime 5 najpopulárnejších a najúspešnejších dApps.

BANCOR (BNT)

Bancor je decentralizovaná platforma, ktorej cieľom je vyriešiť problém nízkej likvidity na kryptografickom trhu. BNT umožňuje konverziu medzi ľubovoľnými dvoma kryptomenami za automaticky vypočítanú cenu bez zasahovania tretej strany. Sieť poskytuje likviditu hlavne kryptomenám, ktoré nemajú konzistentnú ponuku a dopyt v rámci kryptomenových búrz.

Protokol spoločnosti Bancor používa koncept smart kontraktov na vytvorenie takzvaných Smart tokenov, ktoré vykonávajú konverziu medzi rôznymi ERC-20 tokenami. Na rozdiel od kryptomenových búrz, protokol nevyžaduje výmenu tokenov s druhou stranou.

Natívna kryptomena Bancor platformy je Bancor Network Token (BNT), ktorá sprostredkováva jednoduchú výmenu kryptomien a ktorá je tiež držaná ako rezerva pre Smart Tokeny.

Úlohou Bancor je priniesť likviditu kryptomenám, ktoré by inak nikdy nemali miesto na globálnom trhu. Bancor ako dApp uľahčuje predávanie a kupovaie kryptomien s nízkym objemom obchodovania, pričom týmto kryptomenám zároveň pomáha vybudovať trh.

Čo je to ERC-20 a prečo je pre Ethereum a iné kryptomeny dôležitý?

 

KYBER (KNC)

Kyber ​​Network je ďalšou platformou orientovanou na výmenu tokenov. Kyber umožňuje používateľom okamžitú výmenu a konverziu digitálnych aktív a kryptomien s vysokou likviditou.

Okrem platformy pre výmenu, sa Kyber využíva aj na prenos tokenov z osoby na osobu (peer-to-peer). Vďaka sieti Kyber si teda môžete bezpečne vymieňať svoje kryptomeny a aktíva s minimálnymi nákladmi a vykonávať transfery typu peer-to-peer.

Sieť je poháňaná svojim tokenom Kyber Network Crystal (KNC). Ide o ERC-20 token, ktorý je potrebný na prevádzkovanie siete. Pri každej výmene, ktorá sa v sieti uskutoční, sa do rezervy účtuje malý poplatok KNC, ktorý sa využíva predovšetkým na prevádzkové náklady a odmeňovanie tretích strán. Najzaujímavejším aspektom siete Kyber je to, že nevyžaduje špecifikáciu zdroja a destinácie tokenu, aby došlo k prevodu. Sieť počas prevodu tokeny zároveň zamieňa a tým uľahčuje celkový proces pre používateľa.

Kyber platforma teda prináša rýchlosť, likviditu a bezpečnosť do procesu výmeny kryptomien. Za zmienku stoja aj silné partnerstvá tohto projektu: Wax, Storm a Request Network.

EDGELESS (EDG)

Edgeless je decentralizované kasíno postavené na Ethereum blockchaine. Platforma využíva Ethereum smart kontrakty na prevádzkovanie online kasína, ktoré pre hráčov ponúka 100% priehľadnosť.

Keďže Edgeless funguje na blockchain platforme, používatelia majú možnosť hrať v bezpečnom a plne transparentom prostredí bez rizika hackovania. Všetky transakcie sú transparentné a dostupné verejnosti na overenie.

Natívnym tokenom Edge je EDG, ktorý sa využíva ako mena v Edgeless kasíne. Taktiež sa jedná sa o token typu ERC-20 a počet tokenov je pevne stanovený.

Spoluzakladateľ online kasína Edgless Tomas Lukosaitis povedal: Jedným z hlavných rysov blockchain hazardu je, že poskytuje plnú anonymitu. Nemôžeme však skombinovať dve veci naraz – poskytnúť plnú anonymitu a zabrániť maloletým hrať. Musíme si vybrať buď úplnú anonymitu, alebo predpisy. My chceme poskytnúť naše služby hráčom, ktorí si vyberú úplnú anonymitu.

Edgless je úžasný koncept, ktorý sa snaží stať lídrom na poli online hazardných hier. Je decentralizovaný, transparentný a pracuje pre hráčov. Navyše, platforma čoskoro pridá viac hier na svoju platformu, čím dláždi novú cestu v odvetví online hier.

STEEMIT (STEEM)

STEEM je blockchainová databáza, ktorá podporuje budovanie internetových komunít a sociálnych interakcií odmenami vo forme kryptomien. STEEM kombinuje koncept sociálnych médií a kryptomenového odmeňovania.

STEEMIT je webová stránka pre blogovanie a sociálna sieť, ktorá využíva platformu odmeňovania založenú na Steem blockchaine pre používateľov, ktorí vytvárajú digitálny obsah ako články, videá, pesničky, knihy a iné. Steem blockchain produkuje tokeny Steem a Steem Dollars, ktoré sú obchodovateľné. Tieto tokeny používatelia STEEMITu získavajú napríklad za pridávanie príspevkov alebo komentovanie obsahu. Tento zaujímavý model teda priamo nabáda vydavateľov robiť kvalitnejší obsah, ktorí ľudia ocenia.

Platforma STEEMIT teda slúži ako alternatívny spôsob, akým sa vydavatelia obsahu môžu dostať k príjmu. Vydavatelia, ktorí boli predtým odkázaní na nepríjemné reklamy alebo dotácie tak získali platformu určenú priamo pre nich.

STEEM v súšasnoti tvorí skvelá komunita a poskytuje kvalitný multižánrový obsah. S viac ako 50,000 dennými aktívnymi používateľmi a s miliónmi interakcií každý mesiac, táto platforma rastie závratným tempom. Ak platforma bude pokračovať v prudkom raste aj naďalej, onedlho bude súperiť s podobnými sociálnymi médiami.

Podrobnejšie o platforme STEEMIT sa dočítate v našom článku tu.

 

Cryptokitties

Cryptokitties predstavuje jeden z najskorších pokusov nasadenia blockchain technológie pre rekreačné a zábavné účely. Cryptokitties nie je kryptomena, ale virtuálna hra založená na blockchaine a smart kontraktoch, ktorá umožňuje používateľom chovať, zhromažďovať, nakupovať a predávať „zberateľské predmety“ – kryptomačky (cryptokitties).

O Cryptokitties sa dá vravieť ako o blockchain aktívach. Zatiaľ čo po technickej strane sa podobajú na ostatné kryptomeny, každá táto kryptomačka je jedinečná a nezameniteľná. Hra využíva sieť Ethereum a smart kontrakty pre tvorbu a obchodovanie s kryptomačkami. Každá kryptomačka je unikátny ERC-721 token a osoba, ktorá ju vlastní ju môže ju držať, chovať alebo ju môže kedykoľvek vymeniť/ predať.

Aj keď sa koncept Cryptokitties zdá byť prinajmenšom úsmevný, tento nápad sa rýchlo stal medzi ľuďmi populárnym. Navyše Cryptokitties predstavujú jednoduché a pomerne užitočné prostredie pre uvedenie nových ľudí do blockchainu.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...