Sledujte nás aj na

Vo vyhlásení decentralizovaná burza Bancor, uviedla, že ich zraniteľnosť vyústila v odcudzenie 24,984 ETH (približne 12 miliónov dolárov), 1 milión dolárov v hodnote NPXS a 10 miliónov dolárov v BNT.

Bancor uviedol, že zistili porušenie bezpečnosti a že budú sa venovať tejto situácii. Ubezpečili sa, že žiadne používateľské peňaženky nie sú ohrozené a za krátko uverejnia podrobnejšiu správu.

Hack sa odohral približne v čase 00:00 UTC, keď bola zablokovaná peňaženka používaná na aktualizáciu niektorých smart kontraktov. Z peňaženky bolo vybrané EthereumERC-20 tokeny, NPXS a BNT.

Odcudzené BNT bolo odvtedy zmrazené pomocou mechanizmu zabudovaného v protokolu BNT. BNT uviedol, že tento mechanizmus bol postavený na to, aby bol ,,použitý v extrémnej situácii, aby sa zotavil z porušenia bezpečnosti, čo umožnilo Bancoru účinne zabrániť zlodejovi utiecť s ukradnutými tokenami.“

Odcudzené ETH a aj ostatné tokeny sú však stále ohrozené. BNT uviedol, že momentálne ,,pracujú spolu s desiatkami kryptomenových búrz na vysledovaní ukradnutých finančných prostriedkov a tak sťažujú hackerovi ich likvidáciu„.

Taktiež uviedli, že budú naďalej publikovať aktualizácie o akomkoľvek ďalšom vývoji na svojom Telegram kanáli a na Twitteri. Constantin Gladych, generálny riaditeľ spoločnosti Changelly vo vyhlásení pre Cointelegraph uviedol, že časti odcudzených finančných prostriedkov boli vymieňané prostredníctvom spoločnosti Changelly.

Bancor získal v júli 2017 153 miliónov dolárov v rozpätí niekoľkých hodín, čím sa stal jednou z najväčších ICO.

Začiatkom tohto týždňa Vitalik Buterin, zakladateľ spoločnosti Ethereum, povedal, že centralizované burzy by mali ,,byť spálené v pekle„. Je však jasné, že decentralizované burzy nie sú vo svojej podstate imúnne voči zraniteľnostiam, aj keď nie do rozsahu centralizovaných.

Zdroj: ccn.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...