Sledujte nás aj na

Anonymnej kryptomene Dash sa v posledných mesiacoch nedarí dostať do stredobodu pozornosti aj napriek jej silnej marketingovej kampani. Dash bol totiž zatienený záplavou nových projektov s vyšším potenciálom na niekoľkonásobné zvýšenie cien. Napriek tomu však Dash zostáva jednou z najvýznamnejších kryptomien, ktorá patrí do top 20 najsilnejších kryptomien podľa trhovej kapitalizácie.

Vývoj ceny Dash

Za posledných 7 dní bol Dash relatívne stabilný bez silnejších výkyvov. Avšak v porovnaní so situáciou na začiatku apríla, keď sa cena pohybovala na úrovni $300 si výrazne polepšil. V súčasnosti sa obchoduje za $471trhovou kapitalizáciou takmer $3.8 miliardy. Denný objem obchodovania je $108.6 miliónov, čo predstavuje takmer 50 % nárast oproti hodnotám zo začiatku apríla. Decembrové ATH v podobe úctyhodných $1642.22 je momentálne v nedohľadne, ale trh sa takisto stále nevrátil na úroveň z konca minulého roka.

Vývoj ceny Dash od začiatku apríla tohto roka.

V tomto bode je však obchodný profil Dash pomerne nepriaznivý. Najaktívnejšia kryptomenová burza pre Dash zostáva HitBTC, ktorá však nemá v kryptosfére najlepšiu reputáciu. Obchodovanie na poprednej burze Binance je mimoriadne nízke. Dash, ktorý bol obzvlášť populárny v lete roku 2017, stratil niektoré dôležité pozície a jeho pridanie do Coinbase je teraz ešte nepravdepodobnejšie.

Dash a jeho budúcnosť

Vývojársky tím Dash sa momentálne plne sústredí na zrevidovanie svojej štruktúry uzlov (nodov). V súčasnosti sa Dash spolieha na kombináciu mining (ťažobných) a staking uzlov (stake nodes) na overovanie transakcií a verzie blockchain siete. Dash Core Team však už pracuje na inom protokole pre komunikáciu s uzlami pomocou samotného blockchainu, ktorý bude testovať aktívne uzly.

Podrobnejšie o kryptomene Dash sa dozviete v našom článku.

Dash momentálne prechádza aj reorganizáciou a rozširovaním svojich štruktúr o nových komunitných manažérov, marketérov, a dokonca by mal byť zamestnaný nový technický riaditeľ (CTO – Chief Technical Officer).

Záver

Napriek snahám zo strany DASH o pozitívny imidž v kryptosfére, môže byť táto kryptomena silne zasiahnutá japonským rozhodnutím o zákaze obchodovania s anonymnými kryptomenami. Toto japonské rozhodnutie zakázať kryptomeny s technológiou, ktorá skrýva pôvod transakcií, prišla po masívnej krádeži kryptomeny NEM z Coincheck burzy. Našťastie odcudzené XEM boli vystopované. Avšak v prípadoch anonymných kryptomien ako Monero a Dash takéto identifikovanie ukradnutých mincí je viac než nepravdepodobné.

Budúci cenový vývoj bude do veľkej miery závisieť od spomínaného rozhodnutia zo strany Japonska, ale aj od toho, či sa Dashu podarí dostať sa z tieňa do sféry populárnych kryptomien.

Zdroj: cryptovest.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...