Sledujte nás aj na

Stripe je írska technologická spoločnosť, ktorá pôsobí vo viac ako 25 krajinách a umožňuje fyzickým osobám a podnikom prijímať, okrem iných mien, aj Bitcoin platby cez internet. Stripe sa zameriava na poskytovanie technickej infraštruktúry, prevencie voči podvodom a bankovej infraštruktúry potrebnej na prevádzku online platobných systémov.

Spoločnosť Stripe, ktorá pomáha viac ako stovke tisíc podnikom vykonávať finančné transakcie online, sa chystá zrušiť podporu pre platby Bitcoinom. Firma uvádza, že spotrebitelia Bitcoinu vidia momentálne kryptomenu skôr ako aktívum určené k obchodovaniu než ako platobný prostriedok. Dodáva, že čoraz menej online obchodníkov chce prijímať túto kryptomenu. Rastúce poplatky a dlhšie transakčné časy, ktoré sú dôsledkom kolísania cien, tiež znížili jeho atraktivitu.

Príliš drahé

Zákazníci platobnej spoločnosti so sídlom v USA platia Stripe-u poplatok pri každom spracovaní platby. Medzi najznámejších klientov patria Lyft, Deliveroo, GrabTarget.

V roku 2014 sa stala spoločnosť Stripe prvým veľkým podporovateľom Bitcoinových platieb. V tej dobe Stripe povedal, že dúfa, že Bitcoin sa stane pre ľudí na miestach s nízkym podielom kreditných kariet spôsobom ako realizovať online transakcie. Teraz však tvrdia, že „sa správa skôr ako aktívum než ako platobný prostriedok.“

V uplynulom roku došlo k obrovskému nárastu záujmu o kryptomeny, ktorý bol spôsobený najmä extrémne rýchlym nárastom ich cien. Tento dopyt však viedol taktiež k obrovským výkyvom cien.  Stripe dodáva, že volatilita v praxi znamená predĺženie času potrebného k uskutočneniu obchodu.

„V čase potvrdenia transakcie znamená kolísanie ceny Bitcoinu to, že transakcia bola vykonaná s nesprávnou čiastkou,“ uviedol vo svojom blogu produktový manažér spoločnosti Tom Karlo.

Tom Karlo potvrdil aj to, že zníženie záujmu o BTC platby majú na svedomí poriadne sa zvyšujúce poplatky za vykonávanie Bitcoinových transakcií.

„Pri bežnej Bitcoinovej transakcii sa poplatok bežne pohybuje vo výške niekoľkých desiatok amerických dolárov, čo robí Bitcoinové transakcie rovnako nákladnými ako bankové prevody,“ píše ďalej Tom Karlo.

„Z tohto dôvodu sme u našich zákazníkov zaznamenali pokles záujmu používať Bitcoin ako platidlo. Rovnako sme zaznamenali výrazný pokles príjmov z Bitcoinu pri zákazníkoch, ktorí tieto platby akceptujú.“

Zanevrú na kryptomeny?

Stripe uviedli, že so stiahnutím podpory pre platbu Bitconom začínajú ihneď. Všetky transakcie by mali byť zastavené do 23. apríla. Netreba však zúfať. Dodávajú, že ich rozhodnutie ukončiť podporu pre Bitcoin neznamená, že zanevierajú na všetky kryptomeny.

„Zaujímame sa o to, čo sa deje s Lightning Networkom a ďalšími projektmi, ktoré umožnia rýchlejšie platby,“ povedal Tom Karlo. „Ďalší ambiciózny a šikovný projekt je napríklad OmiseGO Ethereum prináša množstvo projektov s vysokým potenciálom.“

Zdroj: stripe.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...