Sledujte nás aj na

Množstvo ľudí, ktorí sa pohybujú v kryptoodvetví upozorňuje, že úspech spoločnosti Ripple sa nemusí automaticky premietnuť aj do ceny ich natívneho tokenu XRP. Narážajú tak na fakt, že Ripple sa primárne orientuje na bankový a finančný sektor, kde sa snaží ponúkať inovatívne riešenia. Tie sa týkajú predovšetkým cezhraničných platieb, či remitencií, pri ktorých použitie XRP nie je nevyhnutné.

Rozšíri sa reálne využitie XRP?

Vďaka projektom RippleNet, či xRapid už táto americká spoločnosť získala na svoju stranu viacero významných bánk. Ani jedno z uvedených riešení však nemá priamy súvis s ich natívnym tokenom, takže otázka reálneho využitia XRP mimo bankový sektor zostáva stále na mieste.

Aktuálne však prichádza z tábora XRP dobrá správa. Travala.com, popredná platforma, ktorá sa zameriava na rezervovanie hotelov oznámila podporu XRP. Vďaka tomu môžu všetci klienti využívajúci tento portál zaplatiť za rezerváciu ubytovania aj pomocou XRP.

Rezervujte si ubytovanie pomocou kryptomien

Aktuálne má Travala v ponuke viac ako 550,000 možností ubytovania v 210 mestách na svete. Čo sa týka možnosti platby, XRP sa pridal ku viacerým zabehnutým kryptomenám ako Bitcoin, Litecoin, Ethereum či DASH. Pôvodne bol celý projekt ponuky ubytovania koncipovaný ako štandardná webová stránka. Začiatkom tohto roku sa však predstavitelia Travala.com rozhodli prejsť na technológiu blockchain, ktorú im zabezpečuje NEO.

Zaujímavosťou je, že Travala má od konca mája 2018 aj vlastný token AVA. Ten bol na trh uvedený cez ICO, pričom momentálne je jeho hodnota približne $0.13, čo je 63 % pokles oproti cene, za ktorú sa predával počas ICO.

Napriek tomu, že platforma podporuje platby vo viacerých kryptomenách, práve použitie natívneho AVA tokenu umožňuje klientom získať výhodnejšie ceny za poskytované služby. Token je však aktuálne obchodovateľný len na dvoch burzách — KuCoin a SwitchNeo Network.

Ripple získava ďalších bankových partnerov; XRP dosiahlo druhú priečku na kryptomenovom trhu a predbehlo Ethereum

Viceprezident Ripple: Za úspech vďačíme nášmu pragmatizmu

V nedávnom rozhovore pre technologicky portál PCMag, uviedol produktový viceprezident spoločnosti Ripple, Asheesh Birla, že ich spoločnosť zaznamenáva úspech predovšetkým vďaka svojmu otvorenému prístupu a snahe hľadať priesečníky medzi digitálnymi aktívami a tradičným bankovým sektorom.

Podľa jeho slov nemá „anti-fiat“ postoj, ktorý mnohí prívrženci kryptomien zastávajú, žiadnu budúcnosť. Tú vidí práve v prepojení oboch svetov, s cieľom využiť zabehnuté štruktúry finančných inštitúcií a priniesť do nich inovatívne riešenia v podobe rýchlych a lacných platieb, ktorými sú kryptomeny známe.

Rozhodli sme sa spolupracovať s finančnými inštitúciami a myslím si, že sa to vyplatilo. Kým v roku 2013 Bitcoin maximalisti tvrdili, že nepotrebujú žiadnu vládu, banky ani korporácie, tento prístup už dnes nefunguje a nemá budúcnosť. Práca s finančnými inštitúciami a regulátormi je síce dlhá cesta, ale je rozhodne správna.

Vitalik Buterin: Kryptomeny a fiat by mali spolu koexistovať, nie si konkurovať

Zdroj: icoexaminer.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...