Sledujte nás aj na

Ďalší týždeň, ďalší prepad kryptomenového trhu. Takto jednoducho sa dá opísať súčasné dianie. Práve vtedy, keď si kryptonadšenci a investori mysleli, že by už konečne mohol nastať rast a obnova trhu do zelených čísiel, opäť došlo k odlivu kapitálu z trhu a s ním aj nádeje na lepší vývoj. Takmer všetky zisky, ktoré kryptomeny v posledných dňoch spravili, boli vymazané.

Trh v červených číslach

Bitcoin (BTC) stratil na svojej hodnote za deň v priemere 3 % a v súčasnosti osciluje na úrovni $6,288. BTC nedokázal udržať svoju pozíciu, a tak jeho cena skĺzla o $300 dolárov za menej ako 3 hodiny.

Ako to už v poslednej dobe býva zvykom, Ethereum (ETH) bol trhovou depresiou zasiahnutý ešte silnejšie a jeho cena klesla o 9 % tesne pod $200. Technické ukazovatele naznačujú, že pred tým, ako dôjde k rastu, cena ETH pravdepodobne ešte o niečo klesne.

Rovnako ako ETH, aj ostatné altcoiny zažívajú ťažké chvíle. Ich štvordňové až päťdňové zisky boli vymazané za menej ako jeden deň. Z najsilnejších altcoinov, najviac na cene utrpeli EOS, Litecoin, Monero, ktoré zaznamenali pokles na cene v prieme 6 až 9 %.

Všetky kryptomeny zažívajú pokles na cene. Jedinou výnimkou je Ripple.

 

Celková trhová kapitalizácia kryptotrhu sa za noc zmenšila o takmer 9 miliárd USD, čo zodpovedá 4,5 %. Od vtedy však došlo k prílevu kapitálu do kryptomenového trhu a jeho čiastočnej obnove. V súčasnosti je celková trhová kapitalizácia $195.

Trhová kapitalizácia sa za noc zmenšila o takmer $9 miliárd.

Ripple sa zelená

Jediný „altcoin“, ktorý je v čase písania článkov v zelených číslach je platobný protokol Ripple. Nedávne správy o tom, že produkt spoločnosti Ripple – xRapid, ktorý využíva digitálne aktívum pre jednoduchú a rýchlu realizáciu cezhraničných platieb, bude spustení približne o mesiac.

Počas uplynulého roka bola kryptosféra niekoľkokrát informovaná o finančných inštitúciách ktoré testujú xRapid na cezhraničné platby. Momentálne sa tejto iniciatívy účastní približne 19 inštitúcií vrátane názvov veľkých spoločností ako Banco Santander, Mercury FX, MoneyGram, Western Union, Viamericas alebo Cambridge Global Payments.

Prečítajte si: čo je to platobná sieť Ripple a ako funguje

Cena Ripple v čase písania článku zaznamenala 24-hodinový nárast o viac ako 9 % na úroveň $0,30745 s trhovou kapitalizáciou $12,2 miliardy.

Vývoj Ripple za posledných 24-hodín.

Podozrivé transakcie

Niektoré správy poukazujú na BTC peňaženku obsahujúcu viac ako 110,000 BTC, ktorá po dlhej dobe začala byť opäť aktívna. Špekuluje sa, že tento pohyb môže mať niečo spoločné so zaniknutým portálom Silk Road, ktorý je preslávený ako elektronické trhovisko, kde bolo možné nájsť takmer všetko. Podľa správ najmenej 3,000 BTC, pravdepodobne pochádzajúcich z peňaženiek Silk Road, bolo prevedených priamo na burzu Binance. Pohyb BTC zo spomínaných peňaženiek sa zhoduje s nedávnym nárastom ceny Monero (XMR), ktorý vzrástol o 10 % hneď po tom, čo finančné prostriedky Silk Road pristáli na burze Binance.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...