Sledujte nás aj na

Len nedávno zverejnili vývojári Bitcoin ABC plán ďalšieho zlepšenia Bitcoin Cashu (BCH) s názvom „November 15 Upgrade Timeline„. Tento plán detailne opisuje, čo programátori plánujú spraviť ešte pred samotným hard forkom. Ako sa čas kráti, ABC vývojový tím chce zabezpečiť hladký priebeh hard forku tak, aby bol každý účastník, ťažiar a prevádzkovateľ full nodov plne pripravený.

Prípravy na ďalší hard fork BCH

Nový hard fork BCH siete je naplánovaný na november (listopad) 2018 a prinesie do protokolu pár nových zmien. Od vzniku BCH, čo sa uskutočnilo 1. augusta (srpna) minulého roka odtrhnutím od Bitcoinu, si BCH komunita prešla dvomi úspešnými hard forkami. Prvý bol 13. novembra 2017 a ďalší len nedávno 15. mája (května) 2018. Prvým hard forkom opravili sieťový Difficulty Adjustment Algorithm (DAA), zatiaľ čo druhým zvýšili veľkosť bloku na 32 MB a opätovne povolili pár Satoshi OP kódov. Taktiež zvýšili predvolenú veľkosť dát (datacarriersize) na 220 bytov.

Časový plán zatiaľ nešpecifikuje aké nové vylepšenia prinesie novembrový hard fork.

Posledný časový plán vysvetľuje:

Kvôli  viac než vysokému riziku, ktoré sprevádza zlepšenie protokolu, je potrebné venovať viac času kontrole meneného kódu.

Bitcoin ABC určil 15. august, ako dátum dokončenia všetkých kódovacích prác. Protokolové zmeny po tomto termíne sa budú riešiť v rámci ďalšieho hard forku budúci rok v máji.

Časový plán upgradu BCH

Testovacia verziabude spustená 15. októbra 2018

Keď bude kód hotový, začne testovanie na test sieti. Bitcoin ABC stanovilo deadline spustenia verzie 0.18 na 15. október (říjen) 2018.

Tým budú mať operátori uzlov približne 30 dní na aktualizáciu kódu ešte pred hard forkom.

Diskusie a návrhy

Podľa člena tímu ABC diskusie a vývoj, na ktorom sa pracuje, zahŕňajú rôzne vylepšenia. Niektoré veci sa odložia až na ďalší hard fork v máji 2019. Vývojári práve diskutujú a testujú „usporiadanie kanonických transakcií, OP_Datasigverify, tokenizáciu, UTXO commitments a znovuzavedenie predtým odstránených OP kódov“.

Medzi ďalšie návrhy, ktoré spadajú pod vývoj patria: binárne kontrakty cez OP_Datasgverify a efektívnejšie cesty propagácie blokov cez Graphene, upravený DAA algoritmus, dôkaz double spend a možno aj nové názvoslovie pre hodnotu 1/1,000,000 BCH. Na teraz nie je isté, či niektoré z týchto vylepšení prebehnú už v novembrovom hard forku, alebo až v máji budúci rok. Keď sa však nasadí nový kód, ľudia určite zistia, aké vylepšenia prídu s ďalším upgradom. Treba dodať, že v tomto prípade sa nehovorí o zmene blokovej veľkosti BCH.

Zdroj: news.bitcoin.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...