Sledujte nás aj na

V posledných dňoch sa asi najviac hľadí na pripravované spustenie mainnetov EOS a Tron. Pochopiteľne aj iné projekty napredujú vo svojom vývoji a potešujúce správy dorazili aj zo spoločnosti venujúcej sa vývoju Cardano (ADA) kryptomeny. Na svojom blogu spoločnosť IOHK oznámila míľnik v podobe spustenia testnetu podporujúceho smart kontrakty.

Cardano už od svojho vzniku podniká kroky smerom k tomu, aby sa z neho stal kompletný ekosystém. Jedným z týchto krokov je aj spustenie testovacej siete s podporou inteligentných zmlúv, oznámené pre niekoľkými dňami. Správy prišli priamo uprostred korekcie trhu, ale cene ADA to pomohlo nabrať ten správny rastúci trend.

Cena ADA sa stabilizovala na úrovni okolo $0.20, pričom sa za posledných 24 hodín zvýšila o 7%.

Cenový vývoj kryptomeny ADA za posledný mesiac

Cena Cardano je však na míle vzdialená decembrovému (prosincovému) vrcholu, ktorý sa vyšplhal nad úroveň $1.30. Momentálne sa všetky pohľady upriamujú na TRON (TRX) a EOS. Za pár dní ich čaká spustenie vlastných blockchainov a ekosystémov. Projekt Cardano v tomto ohľade možno trochu zaostáva, ale je to iba chvíľkové zdanie.

Ekosystém Cardano je ďalším projektom, porovnateľným s QTUM, Stellar, NEO a ďalším, s cieľom pritiahnuť ICO do svojej domácej ekonomiky. Zatiaľ je tento cieľ ďaleko, ale správa, že Južná Kórea môže opätovne legalizovať miestne ICO, bola považovaná za pozitívnu aj pre trhové ceny ADA.

Viac ako 45% všetkých obchodov ADA je uskutočňovaných s párom kórejský won, a takmer 40% obchodov sa odohráva na burze Upbit. Na burze Binance vidieť 15% zo všetkých obchodov ADA oproti mene Tether (USDT), pre priame špekulácie proti pozíciám dolára. Cardano niekoľko posledných týždňov výrazne klesalo, a to aj v porovnaní s americkým dolárom, aj v porovnaní s Bitcoinom, kde vykazovalo stratu až 30%. Pokles dosiahol úroveň až 2,700 Satoshi.

Projekt Cardano má jednu z najvyšších známok udelených Weiss Ratingom – celková známka B, s vynikajúcou klasifikáciou technológie, ale považuje sa za relatívne riskantné aktívum s veľmi nízkou adopciou. To je momentálne pravda, ale Cardano sa nikam neponáhľa a postupne buduje prvé silné partnerstvá. Vedecký základ v spojení so silnou technologickou stránkou sú faktory, ktoré sa v budúcnosti určite prejavia viac než pozitívne.

Cardano patrí k jedným z najviac investične priateľským coinom. Je totiž odhodlaný riešiť problémy, ktoré mnohí ignorujú. Napríklad veľmi vážna je otázka bezpečného ukladania tokenov. Mnoho projektov však nerobí nič významné na to, aby týmto problémom venovalo patričnú pozornosť. ADA rieši tento problém aj spustením papierových offline peňaženiek prostredníctvom svojej peňaženky Daedalus, ktorá umožní používateľom ukladať časť kódu offline na kus papiera, z ktorého sa dá peňaženka neskôr ľahko obnoviť. Tým sa k bezpečnosti tokenov pridá ďalšia vítaná úroveň ochrany.

V uplynulých týždňoch zaznamenalo Cardano kolísanie svojho obchodovaného objemu a jeho prítomnosť na sociálnych médiách bola tiež poslabšia. V skutočnosti je projekt veľmi živý a aktívny, o čom svedčí aj aktivita na GitHube projektu. Tu je stále zaradený v top 10 projektov podľa programátorskej aktivity. V súčasnosti sa nachádza na druhom mieste hneď za projektom Komodo (KMD). Napriek tomu sa programátorská aktivita trochu spomaľuje v porovnaní s EOS projektom na treťom mieste.

Programátorská aktivita na projektoch Cardano a EOS. Zdroj: cryptomiso.com

Zdroj: iohk.ioZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...