Sledujte nás aj na

1. mája 2019 uplynulo 6 rokov, od kedy vznikol CoinMarketCap (CMC). Tento kryptomenový online informačný portál bol navrhnutý a vyvinutý ešte v začiatkoch Bitcoinu a kryptomien. V roku 2013 existovalo len pár kryptomenových búrz. Objemy obchodov boli v tom čase radikálne nižšie a  tým náchylné na manipuláciu a náhle pohyby. CMC preto uvádza vážený priemer cien z cien uvádzaných na burzách.

CMC od svojho vzniku pridal  na svoju web-stránku veľa nových funkcií, vrátane údajov o dominancii bitcoinu, tabuľky s celkovou trhovou kapitalizáciou, atď… Tento prehliadač nevystupuje ako burza, takže len zriedka bol zodpovedný za scam alebo podvod.

Nedávno sa nám dostalo do povedomia, že stránka udáva falošné objemy obchodov. Správy odhadovali, že viac než 95 % objemov poskytnutých burzami sú falošné alebo generované ako „wash trading“.

CoinMarketCap pripravuje po zverejnení falošných objemov novú metodiku reportovania

CoinmarketCap ohlásil plánované zmeny v systéme, aby tak zabezpečil spoľahlivosť a autentickosť dát.

Venujeme veľkú pozornosť rastúcemu vedomiu o „falošných objemoch“ búrz. S radosťou teda oznamujeme, že spolupracujeme s partnermi na riešení tohto mnohostranného problému.

Aliancia za zodpovednosť a transparentnosť údajov

CMC hľadá riešenia pre väčšiu zodpovednosť a transparentnosť ich záznamov. Aliancia obsahuje niekoľko krokov, ktoré povedú k dosiahnutiu tohto cieľa. CMC bol doteraz neutrálny, čo sa týka ich postoja k vykazovaniu údajov.

V prvom opatrení CoinmarketCap zaviedlo povinné predkladanie údajov „prebiehajúce údaje o obchodoch“ a „prebiehajúce údaje z knihy objednávok“ so začiatkom od 14. júna 2019. Burza, ktorá si nebude plniť tieto povinnosti, bude zo stránky CMC delistovaná.

Do Aliancie sa už zapojilo 12 búrz: Binance, Bittrex, OKEx, Huobi, Liquid, UpBit, IDEX, OceanEX, Gate.io, KuCoin, HitBTC, Bitfinex. Ďalší partneri ich budú nasledovať.

Ďalšie dva kroky prídu na rad už v blízkej budúcnosti. Druhá a tretia fáza zahŕňa rozšírené metriky údajov a štatistiky a analýzy od CoinMarketCap.

Blockchain prehliadač pre Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH)

CMC taktiež ohlásilo, že plánuje spustiť blockchain prehliadač, ktorý bude poskytovať všetky informácie z BTC a ETH verejných kníh. Ceny zostanú i naďalej hlavným metrickým údajom pre kryptomeny. Táto nová funkcia však zlepší vedomosti z oblasti transakcií na verejných knihách.

Top 5 blockchain prehliadačov

Post na blogu CMC udáva:

Vybudovali sme vlastný prehliadač, aby sme boli skôr čistejší, jednoduchší a viac prispôsobený všeobecnému užívateľovi, než by sme sa mali zamerať na mocné nástroje, ktorú možno nie sú až tak požadované.

Coinmarketcap (CMC) je jeden z najnavštevovanejších stránok v kryptosvete. Podľa finančnej kategórie webstránok je v súčastnosti hodnotení na 8. mieste. CMC je vedené k tomu, aby bolo zodpovednejšie a transparentnejšie, čo bude len benefitom pre celý kryptopriemysel. CMC sa tak môže stať dôveryhodnou stránkou, ktorá obchodníkom a investorom pomôže rozlíšiť „dobré od zlého“.

Zdroj: coingape.com

 

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...