Sledujte nás aj na

Jedna z najpopulárnejších stránok, ktorej primárnym cieľom je sledovanie pohybov cien jednotlivých kryptomien – CoinMarketCap.com – prisľúbila, že v dôsledku zistení týkajúcich sa falošných objemov reportovaných zo strany búrz pristúpi  v rámci svojej metodiky k zásadným zmenám.

95 % zobchodovaného objemu sa nezakladá na realite

CoinMarketCap je jednou z top 500 najnavštevovanejších webových stránok na svete, najmä vďaka informáciám nie len o cenách kryptomien, monitorovaniu ich rastu či poklesu, ale aj tvorbe rôznych rebríčkov.

Minulý týždeň však prišla správa od spoločnosti Bitwise, ktorá odhaľuje, že nie všetky reportované dáta na stránkach CMC zodpovedajú skutočnosti. Bitwise tvrdí, že až približne 95 % zobchodovaného objemu na burzách, ktoré CMC uvádza, sa nezakladá na realite. Reportovaním takto nadhodnotených údajov môžu byť investori uvedení do veľmi nepríjemného omylu.

V súvislosti s týmto zistením treba zdôrazniť, že CMC má značný vplyv aj na samotnú cenu jednotlivých kryptomien. Pamätná je predovšetkým udalosť, keď sa v roku 2018 rozhodli tvorcovia tejto stránky zo svojich reportov stiahnuť viacero juhokórejských kryptobúrz. Trh vtedy takmer okamžite zareagoval poklesom ceny väčšiny najpopulárnejších digitálnych mien.

Zdroj: Bitwise.com

CoinMarketCap chce ponúknuť väčšiu transparentnosť

Podľa globálnej riaditeľky marketingu, Carylyne Chan, neberú v spoločnosti CoinMarketCap správu od Bitwise na ľahkú váhu a pripravujú viacero riešení. Falošné dáta týkajúce sa zobchodovaných objemov chcú vyriešiť implementáciou súboru nových nástrojov, ktoré ponúkajú väčšiu transparentnosť. Ten by mal zahŕňať prostriedky monitorujúce hot a cold peňaženky jednotlivých búrz ako aj dennú návštevnosť daných obchodných platforiem.

V súvislosti s plánovanými zmenami Carylyne Chan uviedla:

 V prípade, že obchodná platforma s nízkou návštevnosťou reportuje objem $300 miliónov pričom vo svojej peňaženke má len 5 BTC, používatelia budú môcť vyvodiť vlastné závery bez toho, aby sme museli vykonať svojvoľné rozhodnutie o tom, čo je„ dobré “alebo„ zlé „.

Našou filozofiou je poskytovať našim používateľom čo najviac informácií, aby mohli tvoriť svoje vlastné závery a neinterpretovať naše vlastné postoje či názory.

Návštevníkov stránok CMC už spoločnosť informovala aj prostredníctvom svojho oficiálneho účtu na Twitteri, kde uviedla, že na zlepšení metriky aktívne pracuje, pričom ľudí vyzvala, aby jej poskytli podnety na zlepšenie.

Nové indexy CMC Crypto 200

V minulosti už CMC okrem odstránenia dát niektorých juhokórejských búrz pristúpil aj k pridaniu dodatočných informácií, ktoré mali jej návštevníkom zlepšiť prehľad týkajúci sa vývoja ceny kryptomien i celého trhu. V rámci týchto inovácií tak spoločnosť pridala údaje týkajúce sa týždenného i mesačného zobchodovaného objemu ako aj dátum, kedy bola daná obchodná platforma zriadená.

Minulý týždeň spoločnosť CoinMarketCap oznámila uzatvorenie partnerstva s nemeckým poskytovateľom indexov, Solactive. Cieľom ich vzájomnej kooperácie je vytvorenie dvoch indexov zameraných na kryptomeny. Oba budú primárne pokrývať 200 najsilnejších digitálnych mien z pohľadu trhovej kapitalizácie.

Prvý index, označený ako CMC Crypto 200 Index (CMC200), bude zahŕňať BTC, druhý, CMC Crypto 200 ex BTC Index (CMC200EX), bude zobrazovať všeobecný výkon trhu bez vplyvu bitcoinu.

12. týždeň 2019: Prehľad kryptomenových správ a udalostí

Zdroj: ambcrypto.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...