Sledujte nás aj na

Platobná spoločnosť CoinGate oznámila podporu pre XRP (natívny token spoločnosti Ripple), čím umožnila svojim klientom platbu pomocou tohto tokenu vo viac ako 4,500 internetových obchodoch.

Platby vo viac ako 30 kryptomenách

Spoločnosť CoinGate, ktorá sídli vo Vilniuse, sa poskytovaním služieb spojených s kryptomenami zaoberá už od roku 2014. Zameriava sa na širokú škálu produktov súvisiacich s technológiou blockchain, ktoré ponúka jednotlivcom aj firmám. Využíva pritom e-commerce platformu PrestaShop, pomocou ktorej dokáže spolupracovať s tisíckami internetových obchodov v rámci Európskej únie.

Pridaním podpory pre XRP tak svojim klientom značne rozširuje platobné možnosti. Tí môžu aktuálne využívať viac ako tridsať kryptomien a tokenov, medzi ktorými nechýba bitcoin, ether, litecoin, EOS, Tron a ďalšie.

Vedenie CoinGate si od pridania XRP sľubuje nárast klientov nie len v rámci svojej platformy, ale aj v prípade samotných obchodníkov, u ktorých môžu zákazníci formou XRP platiť za tovar či služby.

Pre našich obchodníkov je to taktiež obrovský prínos. Z pohľadu trhovej kapitalizácie patrí XRP už dlhodobo medzi najväčšie kryptomeny na trhu. To nám dáva istotu, že táto integrácia prinesie viac zákazníkov nie len nám, ale aj naším partnerom.

Decentralizácia XRP ledgeru

Predstavitelia CoinGate sa zároveň nechali počuť, že ich cieľom je zvýšiť celkovú adopciu XRP tokenu, no obchodníkom budú zároveň ponúkať možnosť instantného zamienania XRP za bitcoin, ether alebo euro. Hoci niektorí analytici tvrdia, že XRP ledger (decentralizovaná kryptografická „účtovná kniha“ napájaná sieťou peer-to-peer serverov) je extrémne centralizovaný, vedenie CoinGate poznamenalo, že Ripple sa snaží uplatňovať decentralizačnú stratégiu a zaviesť viacero na sebe nezávislých validátorov. Jedným z nich je v súčasnosti aj samotný CoinGate.

Viac než 200 klientov spoločnosti Ripple sú údajne nadhodnotené alebo nereálne firmy

CoinGate spolu s ohlásením podpory platieb prostredníctvom XRP prináša svojim klientom aj možnosť priameho nákupu tohto tokenu:

Cez CoinGate si môžete odteraz kúpiť XRP pomocou jednej z viacerých podporovaných metód. Môžete využiť bankový prevod – SEPA platbu, platbu prostredníctvom mobilu alebo službu QQPay. Ak sa nechcete obťažovať registráciou, ponúkame vám alternatívne metódy v podobe nákup pomocou kreditnej alebo debetnej karty. Ide o veľmi jednoduchý postup, ktorý si vyžaduje len rýchlu kontrolu KYC štandardov. Rovnako rýchlo, bez potreby registrácie, môžu postupovať aj majitelia peňaženiek Neteller a Skrill.

Ripple otvára nové pozície

Ak ste fanúšik XRP a dianie okolo tohto tokenu nechcete sledovať len z úzadia, môže vás zaujať nasledujúca ponuka. Spoločnosť Ripple aktuálne trpí nedostatkom vývojárov, ktorých úlohou má byť pomoc klientom integrovať platobné riešenia ako je xCurrent a xRapid. Podľa slov člena náborového tímu Jima Chauncey-Kellyho, je obsadenie nových pozícií pre firmu mimoriadne dôležité, keďže Ripple uzatvára stále nové strategické partnerstvá v rámci celého sveta.

Ak máte chuť pracovať pre jednu z popredných kryptospoločností, ktorá sa zaoberá implementovaním technológie blockchain do tradičného sveta bankovníctva a financií, aktuálnu ponuku voľných pozícií si môžete pozrieť tu.

Zdroj: ethereumworldnews.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...