Sledujte nás aj na

Používatelia kryptomenovej burzy Coinbase majú od pondelka, 17. decembra, možnosť obchodovať a konvertovať viaceré kryptomeny medzi sebou. Novú službu „Convert“ majú retailový klienti k dispozícii prostredníctvom klasického webového rozhrania. Zároveň je dostupná aj v mobilnej aplikácii pre Android a iOS.

Efektívny a lacný nákup

Spočiatku môžu zákazníci konvertovať svoje aktíva medzi kryptomenami Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Litecoin (LTC), 0x (ZRX) alebo Bitcoin Cash (BCH). Tento spôsob zámeny jednej kryptomeny za inú, je podľa slov predstaviteľov Coinbase na ich plaftome rýchly, efektívny a predovšetkým lacnejší.

Úspora pre klientov spočíva v tom, že namiesto dvoch doteraz potrebných transakcií (predaj kryptomeny a následný nákup inej), im stačí spraviť vďaka funkcii „Convert“ transakcia iba jednu.

Coinbase zároveň potvrdila, že nová služba bude postupne zavedená pre zákazníkov zo všetkých 34 krajín, ktorí majú možnosť obchodovať na tejto platforme.

Produktová manažérka burzy,  Anna Marie Cliftonová k službe „Convert“ dodáva:

Nová funkcia dáva zákazníkom príležitosť konvertovať jednu kryptomenu za druhú, čo považujeme za vskutku pokročilú možnosť. Novovzniknuté obchodné páry boli pritom vytvorené na základe spätnej väzby od našich klientov.

Myslím, že jeden z najdôležitejších aspektov, prečo sme sa pre tento krok rozhodli, bol fakt, že veľa zákazníkov bolo frustrovaných, keďže chceli kryptomeny obchodovať okamžite, avšak pre ich nákup museli zaplatiť dva poplatky. Našu novú službu budeme naďalej rozvíjať a sprístupňovať ju pre stále viac zákazníkov.

Inovatívny prístup Coinbase

Tento krok len podčiarkuje inovatívny prístup Coinbase. Predstavitelia burzy pochopili, že ak chcú osloviť väčšie množstvo klientov, musia prísť s riešeniami, ktorými im uľahčia samotné obchodovanie, a zároveň ponúknu nové možnosti.

V nadväznosti na tento trend Coinbase oznámila, že v priebehu decembra zvažuje zalistovanie 30 kryptomien. Medzi najviac očakávané možno zaradiť, Cardano, XRP či NEO. Viac o tejto téme si môžete prečítať v našom článku:

Coinbase skúma možnosti pridania viac ako 30 kryptomien vrátane Ripple

Predvianočná marketingová kampaň

Predstavenie vyššie uvedenej novinky ma súvis s marketingovou kampaňou burzy. Počas obdobia 12 dní pred sviatkami sľúbila predstaviť každý jeden deň pozitívnu správu pre svojich klientov.

Bitcoin
Bitcoin
$4,031.33
BTC -0.11%
Ethereum
Ethereum
$139.63
ETH -0.69%
XRP
XRP
$0.3148
XRP -1.02%

V prvý deň dali do ponuky darčekové karty a následne darovali $10,000 v kryptomene ZEC pre rodiny vo Venezuele, ktorá trpí hyperinfláciou. Ďalšou zaujímavou novinku bolo vytvorenie „watchlistu“, ktorý umožňuje používateľom prispôsobiť si rozhranie podľa vlastných potrieb. Viac o tejto funkcii si môžete prečítať v našom článku tu:

Coinbase pridáva novú funkciu — watchlist!

Medzi ďalšie akcie patrilo poskytnutie možnosti bezplatného výberu fiat meny prostredníctvom služby PayPal, darovanie Bitcoinov v hodnote $10,000 sýrskym utečencom v Grécku ako aj zalistovanie stablecoinu USDC, ktorý je viazaný na americký dolár v pomere 1:1.

Zdroj: coindesk.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...