Sledujte nás aj na

Burza Coinbase v pondelok 25. februára oznámila, že začne podporovať Ripple (XRP) obchody v rámci svojej platformy Coinbase Pro, ktorá je určená pre pokročilejších obchodníkov. Spoločnosť tu tradične spúšťa zalistovanie nových kryptomien ešte pred tým, než ich ponúkne širšiemu ekosystému v rámci Coinbase burzy.

Burza Coinbase sa na svojom oficiálnom blogu vyjadrila nasledovne:

Na začiatku bude obchodovanie s XRP  na Coinbase Pro k dispozícii pre používateľov z USA (okrem New Yorku), Veľkej Británii, pre krajiny EÚ, Kanadu Singapur a Austráliu. Ostatné jurisdikcie môžu byť pridané neskôr.

Veľký míľnik pre komunitu Ripple

Po tom, ako platforma dosiahne požadované množstvo XRP a vklady prejdú 4 vstupnými fázami, XRP bude obchodovateľné v troch základných menových pároch, oproti doláru, euru a bitcoinu:

  • XRP/USD,
  • XRP/EUR
  • XRP/BTC

Tento krok od Coinbase znamená pre komunitu Ripple dlho očakávaný míľnik. Ripple sa už dlhé roky usiloval o to, aby vstúpila na vplyvnú a stabilnú burzu Coinbase.

Podľa burzy je len otázkou času, kedy sa tretia najväčšia kryptomena (podľa trhovej kapitalizácii) rozšíri aj mimo Coinbase Pro. Spoločnosť zatiaľ nesprístupnila XRP na jej hlavnej burze Coinbase.com a ani pre ich mobilné aplikácie, no keď sa tak stane, burza vydá osobitné vyhlásenie

Platobná sieť Ripple

Coinbase postupne pridáva ďalšie kryptomeny

Burza Coinbase v decembri 2018 oznámila, že postupne rozšíri svoju ponuku o ďalších 30 kryptomien. Jednalo sa o projekty z top zoznamu, ako XRP, EOS, NEO, DAI, Cardano (ADA), Aragon (ANT), ChainLink (LINK), Maker (MKR), OmiseGo (OMG), Augur (REP), Stellar (XLM) a Tezos (XTZ)

Burza nedávno zalistovala Ethereum Classic (ETC), Basic Attention Token (BAT), Zcash (ZEC) a 0x (ZRX). Coinbase bol dlho veľmi konzervatívnou burzou, čo sa týkalo pridávania nových kryptomien na jej platformu. V minulosti ponúkala obchodovanie len s hlavnými kryptomenami, ako bitcoin, litecoin a ether. V roku 2017 však začala svoju ponuku zalistovaných tokenov rozširovať.

Výkonný riaditeľ Ripple, Brad Garlinghouse, sa nedávno vyjadril, že zalistovanie XRP prinesie tejto top americkej burze ovocie:

Keďže vo veľkej mierke riešime problémy inštitúcií, myslím si, že je v najlepšom záujme burzy Coinbase, aby sa na tom taktiež zúčastnila.

Spoločnosť Coinbase poukázala na inštitucionálne možnosti spoločnosti XRP v oznámení o zalistovaní na Coinbase Pro:

Všetky účty na Ripple sieti môžu prijímať a posielať XRP medzi sebou, zatiaľ čo XRP môže byť použité na posielanie fiat mien medzi dvomi stranami.

XRP takto plní funkciu akého si mosta pre meny v transakciách, ktoré sa spracovávajú v rozličných menách, ako USD, Japonský Jen, Euro a iné, ktoré sa na Ripple sieti používajú.

Ripple o zalistovanie na Coinbase Pro bojovalo dlho

Lobbisti Ripple už dlhšie tlačili na Coinbase, aby zalistovala natívny token tejto spoločnosti. Ripple údajne sľúbilo dvom burzám, vrátane Coinbase aj finančnú odmenu za jeho zalistovanie. Ripple malo Coinbase ponúknuť $100 miliónový úver, ktorý by mu burza časom splatila. Samotná spoločnosť Coinbase vo svojom vyhlásení povedala:

Jednou z najčastejších požiadaviek od našich zákazníkov je možnosť obchodovania s viacerými aktívami na našej platforme.

Niektorí analytici poukázali na fakt, že stále nie je isté, či podľa SEC (Secuirty Exchange Commission) bude XRP  v Amerike považované za neregistrovanú akciu.

Pokiaľ by ste sa chceli na Coinbase zaregistrovať a využívať služby tejto poprednej burzy, využite tento odporúčací link. Po registrácií a nákupe kryptomien za $100 (84€) dostanete Vy aj redakcia KryptoPortal zdarma Bitcoin v hodnote $10. Získate tak malý bonus a zároveň podporíte KryptoPortal.

Taktiež nie je jasné, či sa k tejto veci Komisia tak skoro vôbec vyjadrí. Právne oddelenie Coinbase však musí mať v tomto jasno, keďže sa rozhodli pre tento krok, aj keď podľa zákona XRP momentálne akciou nie je.

Obchodovanie už by malo byť plne funkčné:

Zdroj: blockonomi.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...