Sledujte nás aj na

Coinbase oznámil spustenie novej verzie svojej platformy GDAX pod názvom Coinbase Pro a oznámil kúpu krypto-platformy Paradex.

Nová platforma sa bude usilovať o  “zjednodušené a intuitívnejšie obchodovanie”, ako uvádza start-up. Medzi ďalšie funkcie patrí nový grafový systém, ktorý poskytne zjednodušený prístup k historickým údajom a konsolidovaný pohľad na portfólio.

Coinbase Pro má za cieľ taktiež poskytnúť investorom množstvo nových funkcií, ako sa uvádza vo vyhlásení:

“Našou víziou je poskytnúť zákazníkom možnosť zúčastnovať sa na službách, ako je staking a protocol voting. Kedže decentralizovaný ekosystém napreduje, očakávame, že naši zákazníci budú mať oveľa viac príležitostí na interakciu s digitálnymi prostriedkami novými a jedinečnými spôsobmi.”

Ako súčasť snahy umožniť zákazníkom používať digitálne aktíva, bude Coinbase Pro v najbližších týždňoch integrovať platformu Paradex, ktorá umožní používateľom obchodovať so stovkami najmä ERC-20 tokenov priamo z ich peňaženiek.

“Spočiatku budú tieto novinky dostupné pre našich zákazníkov mimo USA, ale tvrdo pracujeme na tom, aby sme získali regulačné povolenia a mohli tieto nové vylepšenia poskytnúť aj zákazníkom v USA,“ uviedla spoločnosť Coinbase.

Paradex umožnuje investorom obchodovať ERC-20 tokeny priamo z digitálnych peňaženiek tokenov. Hardwarové penaženky, ako je napr. Ledger sú taktiež podporované.

Na prenos ETH tokenov systém vyžaduje od používateľov, aby ich premenili na tzv. “zabalený Ether” (wrapped Ether), ktorý je opísaný ako obchodovateľná verzia bežného Etheru.  Používatelia môžu taktiež preniesť iné tokeny po pripojení aplikácie Paradex k peňaženke daného tokenu.

Nová vylepšená platforma

CEO Coinbase, Brian Armstrong sa vyjadril, že GDAX od svojho uvedenia do prevádzky v roku 2015 vytvoril značný priestor nie len pre likviditu, ale aj stabilitu a tiež pomohol spoločnosti porozumieť potrebám aktívnych traderov kryptomien.

Platforma ponúkne profesionálne obchodné nástroje a služby, ktoré budú dodávané prostredníctvom úplne nového prepracovaného používateľského rozhrania.

Každý, kto už má účet na GDAX, sa automaticky stane členom Coinbase ProGDAX a Coinbase Pro budú fungovať v tandeme až do 29. júna (června) 2018. Po tomto dátume budú všetci zákazníci presmerovaní na novú platformu.

Záver

Zatiaľ čo Paradex umožňuje používateľom obchodovať ERC-20 tokeny, ktoré majú vo svojich peňaženkách, zostáva nejasné, či bude Coinbase podporovať možnosť kúpy alebo priameho obchodovania pre tieto tokeny. V marci spoločnosť oznámila, že pridá podporu pre technický štandard ERC-20, ale zatiaľ neodhalila žiadne konkrétne produkty.

Zdroj: coindesk.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...