Sledujte nás aj na

Po mesiacoch čakania sa nakoniec sny fanúšikov o zalistovaní Ripple (XRP) na populárnu kryptomenovú burzu Coinbase môžu čoskoro splniť. Coinbase potvrdil, že skúma možnosti pridania druhej najväčšej kryptomeny (podľa trhovej kapitalizácie) na svoju platformu.

Viac ako 30 kryptomien  v procese skúmania

Spoločnosť Coinbase so sídlom v San Francisku oznámila, že skúma možnosti pridania až 30 kryptomien, vrátane populárnych kryptomien ako Cardano (ADA), EOS, NEO alebo Tezos (XTZ).

(Zoznam kryptomien, ktoré momentálne Coinbase skúma v rámci možnosti ich zalistovania na svoje burzy.)

Investori a fanúšikovia XRP už dlhšiu dobu tlačia na Coinbase aby Ripple zalistoval. Medzičasom však Coinbase stihol zalistovať menšie kryptomeny ako 0x, BAT alebo zdanlivo kontroverzný Zcash, ktorý je známy svojimi anonymnými transakciami.

Pokiaľ by ste sa chceli na Coinbase zaregistrovať a využívať služby tejto poprednej burzy, využite tento odporúčací link. Po registrácií a nákupe kryptomien za $100 (84€) dostanete Vy aj redakcia KryptoPortal zdarma Bitcoin v hodnote $10. Získate tak malý bonus a zároveň podporíte KryptoPortal.

Oznámenie o pridaní nových tokenov je výsledkom rozhodnutia spoločnosti Coinbase prerobiť svoju listovaciu politku a kritériá, aby bolo možné poskytnúť podporu pre oveľa väčší rozsah kryptomien, hoci s niektorými by nebolo možné obchodovať vo všetkých jurisdikciách kvôli miestnym predpisom.

Vyhráva Ripple kryptomenové preteky o adopciu?

Samozrejme, „skúmanie pridania XRP“ nie je to isté ako „zalistovanie XRP“. Coinbase zdôraznil, že spoločnosť nemôže zaručiť, že každá kryptomena uvedená v oznámení sa na obchodné platformy  Coinbase Pro a Coinbase skutočne dostane. Niektoré kryptomeny môžu byť podporované len čiastočne s určitými obmedzeniami.

„Pridanie nových aktív vyžaduje pozorné skúmanie z hľadiska technickej stránky, ale aj z hľadiska dodržiavania regulácii či predpisov a tak nemôžeme (Coinbase) zaručiť, že všetky aktíva, ktoré momentálne skúmame, budú nakoniec uvedené na naše platformy. Okrem toho, náš proces zalistovania môže viesť k tomu, že niektoré z týchto aktív budú iba pre zákazníkov, ktorí ich kupujú a predávajú, bez možnosti odosielať alebo prijímať prostredníctvom miestnej peňaženky. „

Treba poznamenať, že tvrdenie spoločnosti Coinbase o skúmaní možnosti pridania XRP na svoju platformu, je výrazným odklonom od predošlého názoru, že spoločnosť pridá len tie aktíva, pre ktoré sú jasné regulačné rámce. XRP, podobne ako mnohé ďalšie kryptomeny, je sužované otázkou, či sa jedná o aktívum typu cenný papier.

Zdroj: blog.coinbase.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...