Sledujte nás aj na

Po niekoľkých mesiacoch čakania ohľadom zalistovania nových kryptomien, jedna z najpopulárnejších kryptomenových zmenární Coinbase prerušila mlčanie a predstavitelia tejto platformy sa vyjadrili k aktualizácii svojej ponuky.

Potenciálne rozšírenie portfólia

Americká zmenáreň s viac ako 13 miliónmi používateľov oznámila na sociálnej sieti Twitter, že skúmajú možnosť pridania 5 nových kryptomien: Cardano (ADA), Basic Attention Token (BAT), Stellar Lumens (XLM), Zcash (ZEC) a 0x (ZRX). V oficiálnej tlačovej správe sa uvádza, že okrem preskúmania kryptomien a ich regulácií, zmenáreň uvažuje o rozšírenie svojich služieb o spomínané mince.

Počas skúmania pridania niekoľkých nových aktív budeme spolupracovať s miestnymi bankami a regulačnými orgánmi, aby sme vyhoveli najväčšiemu počtu jurisdikcií. Avšak Coinbase taktiež oznámil, že nezaručuje budúce pridanie týchto kryptomien.

Aktuálne porfólio Coinbase zahŕňa Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin a Ethereum. Spoločnosť Coinbase v júni oznámila svojim používateľom prostredníctvom príspevku na blogu, o pláne pridať Ethereum Classic (ETC). Treba však poznamenať, že Coinbase už predtým ETC vo svojej ponuke mal, no v roku 2016 podporu tejto kryptomeny ukončil.

Coinbase sa snaží držať krok s konkurenciou, ktorá často ponúka širšie porfólio kryptomien. Zatiaľ čo príjmy spoločnosti Coinbase v roku 2017 dosiahli 1 miliardu dolárov, väčšina tohto zisku vznikla v mesiaci december, kedy objemy a ceny kryptomien boli najväčšie v histórii. V nadväznosti na novinky spoločnosti Binance, ktorá v priebehu prvého polroka avizovala zisk 300 miliónov dolárov a do konca roka 2018 očakáva zisk 1 miliardu dolárov, spoločnosť Coinbase prehodnotila spôsob, ako udržať krok s konkurenciou a zároveň podnietiť väčší obchodný záujem. Coinbase pred nedávnom vylepšil a rebrandingoval svoju obchodnú platformu GDAX na Coinbase Pro, ktorá prináša zjednodušené a intuitívnejšie obchodovanie, nový grafový systém, ktorý poskytuje zjednodušený prístup k historickým údajom a konsolidovaný pohľad na portfólio.

Záver

Oznámenie o rozšírení portfólia predstavuje dôležitú správu pre kryptokomunitu. Zalistovani spomínaných kryptomien na jednu z najpopulárnejších zmenární by pre nich predstavovalo dôležitý milník, keďže by im to otvorilo bránu k viac ako 13 miliónom potenciálnych investorov. Avšak treba byť opatrný. Blížiace sa zalistovanie ETC bude dôležitým indikátorom, či sa Coinbase poučil z minulosti a ako hladko a úspešne toto rozšírenie portfólia prebehne.

Zdroj: blog.coinbase.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...