Sledujte nás aj na

Popredná americká kryptomenová spoločnosť Coinbase začala na svojej platforme Coinbase Pro podporovať kryptomenu Zcash (ZEC). Vyplýva to z príspevku uverejneného spoločnosťou včera, 29. novembra.

Zcash (ZEC) je kryptomena z triedy anonymných.  Vznikla forkom Bitcoin v roku 2016 a je založená na decentralizovanej blockchainovej štruktúre, ktorá je navrhnutá tak, aby transakcie v jej sieti boli súkromnejšími ako v prípade Bitcoinu (BTC).

Kryptomena Zcash je špecifická predovšetkým tým, že využíva špeciálny kryptografický protokol zk-Snark (Zero-Knowledge Succinct Non-Interactive Argument of Knowledge), ktorý zaisťuje anonymizáciu odosielateľa a príjemcu všetkých transakcií. V prípade ZEC je táto anonymita voliteľná a dáta ukazujú, že ju používa len 14 % všetkých transakcií.

Zalistovanie už druhej kryptomeny tento mesiac

Oznámenie spoločnosti hovorí, že platforma Coinbase Pro začne prijímať prichádzajúce prevody Zcash meny. Vklady tak budú prijímané minimálne 12 hodín pred spustením samotného obchodovania. Obchodovanie v páre ZEC / americký dolár začne až po dosiahnutí dostatočnej likvidity.

Burza upozorňuje, že obchodovanie s kryptomenou ZEC bude spočiatku k dispozícii pre používateľov Coinbase Pro nachádzajúcich sa v USA (s výnimkou New Yorku), Spojenom kráľovstve, Európskej únii, Kanade, Singapure a Austrálii. Coinbase následne pridá ďalšie jurisdikcie.

Spoločnosť Coinbase tiež zdôrazňuje, že obchodovanie so ZEC zatiaľ nie je k dispozícii na Coinbase.com ani na ich mobilných aplikáciách, ktorých podporu Coinbase uvedie neskôr.

Podľa príspevku bude obchodovanie so ZEC prechádzať štyrmi etapami, medzi ktorými sú len „len transfery“, „len zadávanie obchodov“, „len limitné objednávky“ a „plné obchodovanie”. Zatiaľ čo prvé dve etapy umožnia používateľom preniesť ZEC na svoje účty Coinbase Pro a možnosť vytvoriť objednávky bez zhody, ostatné dve umožnia zákazníkom vytvárať limitné objednávky a nakoniec plne obchodovať s altcoinom. Tento postup spoločnosť zaviedla už pri zalistovaní BAT (Basic Attention Token) a určite sa bude opakovať aj v budúcnosti.

Vitalik Buterin: Technológia Zcash môže pomôcť pri škálovaní Ethereum siete

Týždeň v znamení spúšťania nových služieb

Začiatkom tohto týždňa pridala spoločnosť podporu pre Ethereum Classic (ETC) vo svojom ďalšom produkte, tentoraz do Coinbase Wallet. Tá odteraz umožňuje používateľom prezerať, odosielať a prijímať ETC na svoje adresy.

V stredu Coinbase spustila ešte jednu službu. Je ňou mimoburzové obchodovanie (OTC – Over the Counter) pre inštitucionálnych zákazníkov. Christine Sandler, šéfka predaja spoločnosti Coinbase, uviedla, že tento krok prebieha v dôsledku zvýšeného dopytu po podobných OTC v kryptomenovej sfére, a že tento impulz prichádza práve od inštitucionálnych hráčov.

Bitcoin
Bitcoin
$4,031.33
BTC -0.11%
Ethereum
Ethereum
$139.63
ETH -0.69%
Zcash
Zcash
$54.607
ZEC -0.76%

V nadväznosti na oznámenie spoločnosti Coinbase pochopiteľne zareagovala aj cena ZEC. Cena Zcashu vystrelila z $82 na viac ako $93 v priebehu desiatich minút. V čase písania článku je Zcash obchodovaný na úrovni $90. To predstavuje denný cenový nárast o viac ako 13 %. Trhová kapitalizácia tohto altcoinu je okolo $480 miliónov, zatiaľ čo jeho denný objem obchodovania je približne $180 miliónov.

Zdroj: coindesk.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...