Sledujte nás aj na

Úrad pre patenty a ochranné známky v USA zverejnil 14. augusta patent, s ktorým prišla americká kryptomenová burza Coinbase, kde navrhuje mechanizmus pre lepšiu bezpečnosť Bitcoin (BTC) platieb.

BTC adresy sú ohrozené

Podanie patentu sprevádza tvrdenie, že existujúce systémy adekvátne nereagujú na obavy, že privátne kľúče BTC adries užívateľov by mohli byť z ich peňaženiek odcudzené v dobe, keď vykonávajú platby a najmä pri kontakte s obchodnými stránkami.

„Kľúčový obrad“ ako riešenie problému bezpečnosti

Zmenáreň Coinbase sa preto rozhodla požiadať o patent s riešením tzv. „kľúčového obradu“, ktorý by zahŕňal šifrovanie prístupových fráz používateľa do „hlavného kľúča“. Následne sa údaje z hlavného kľúča následne skombinujú do operačného hlavného kľúča, ktorý sa použije na generovanie šifrovaného privátneho kľúča pri odhlásení. Kľúč sa dešifruje počas potvrdenia transakcií.

Navrhovaný systém by tiež umožnil administrátorom zaviesť „logiku zmrazenia“, ktorá by pozastavila všetky platobné procesy v prípade bezpečnostného upozornenia.

Pokiaľ by ste sa chceli na Coinbase zaregistrovať, využite tento odporúčací link. Po registrácií a nákupe kryptomien za 100 dolárov (84 €) dostanete Vy aj redakcia KryptoPortal zdarma Bitcoin v hodnote 10 $. Získate tak malý bonus a zároveň podporíte KryptoPortal.sk.

Patent myslí aj na „API“

Podanie patentu navrhuje taktiež metódu generovania kľúčov pre rozhranie na programovanie aplikácii (API) s cieľom poskytnúť dodatočnú úroveň bezpečnosti pri používaní systému na celom webe. V patente sa uvádza, že rozhranie API bude uložené v dvoch častiach. Jedna bude uložená na Coinbase serveri a druhá na serveri používateľa / hostiteľa. Transakcie budú potvrdené „iba ak kľúč API prijatý z webového servera zodpovedá kľúču rozhrania API uloženom na Coinbase serveri“.

K platforme Coinbase, ktorá sa snaží posilniť bezpečnosť v rámci krypto transakcií sa pripája aj spoločnosť MasterCard. Tá v poslednom čase vyvíjala patent, ktorý by používal technológiu blockchain na zabezpečenie kreditných údajov pre spotrebiteľov v mieste predaja.

Bezpečnosť na prvom mieste!

Kryptomeny svojou jedinečnosťou a povahou upútali pozornosť už mnohých jednotlivcov a firiem a tak nastal okolo nich riadny ruch. Nespočetné množstvo kyber útokov na burzy, kryptomenové peňaženky a účty investorov vytvorili z bezpečnosti jednu zo základných otázok tejto sféry. Rokom 2018 sa tieto útoky ešte viac zvýšili, preto niet divu, že sa zúčastnené strany snažia neustále pracovať na zvýšení bezpečnosti pri poskytovaní svojich služieb.  Strach z odcudzenia, je tým, čo mnohých odrádza od vstupu do sveta kryptomien. Čas ukáže, či nový patent od Coinbase prinesie vyššiu úroveň bezpečnosti pre svojich užívateľov.

 

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...