Sledujte nás aj na

Opäť Vám prinášame kompiláciu najzaujímavejších správ zo sféry kryptomien. Tentokrát sa budú týkať tém ako zalistovanie nových kryptomien na Coinbase, snaha krajín G-20 vytvoriť jednotný právny rámec pre kryptomeny a možný zákaz ťaženia kryptomien v Číne.

Coinbase Pro pridáva nové kryptomeny

Coinbase Pro, profesionálna burza a kryptomenová peňaženka od spoločnosti Coinbase, pridala podporu pre obchodovanie troch nových aktív: Maker (MKR), Augur (REP) a EOS (EOS). Pridanie nových altcoinov bolo oznámené na ich blogu a v príspevku na sociálnej sieti Twitter.

Coinbase Pro bude zo začiatku prijímať iba vklady EOS, Maker a Augur. Samotné obchodovanie sa spustí po vytvorení dostatočnej likvidity pre dané kryptomeny. Plnohodnotné obchodovanie spomínaných altcoinov však nebude spustené hneď, ale v troch fázach.

Prvá fáza „post-only“ umožní investorom a klientom Coinbase Pro uzatvárať obchodné príkazy typu “limit order” na viaceré obchodné páry, vrátane XRP. Druhá fáza „limit-only“ zosynchronizuje všetky príkazy typu “limit order” na burze. Následne tretia finálna fáza spustí plné obchodovanie a sprístupní všetky služby vrátane príkazov typu “stop order”.

Pokiaľ by ste sa chceli na Coinbase zaregistrovať a využívať služby tejto poprednej burzy, využite tento odporúčací link. Po registrácií a nákupe kryptomien za $100 (84€) dostanete Vy aj redakcia KryptoPortal zdarma Bitcoin v hodnote $10. Získate tak malý bonus a zároveň podporíte KryptoPortal.

V minulosti bolo zalistovanie nových kryptomien na burzu Coinbase spojené s rastom cien pridaných kryptomien. Avšak tentokrát pridanie nových aktív nespôsobilo žiadny významný rast.

Krajiny G-20 budú diskutovať o nových opatreniach pre kryptomeny

Krajiny G-20 budú rozhodovať o nových opatreniach v oblasti kryptomenového boja proti praniu špinavých peňazí a boja proti financovaniu terorizmu. Prvé stretnutie sa uskutoční v júni, počas ktorého budú lídri krajín G-20, guvernéri centrálnych bánk a ministri financií diskutovať o nových pravidlách a krokoch pre rastúci kryptomenový priemysel. Konečným cieľom stretnutia je vytvorenie a odsúhlasenie právneho rámca, ktorý bude bojovať proti financovaniu terorizmu a praniu špinavých peňazí spojených s kryptomenami.

Rozpočet na monitorovanie fintech a krypto odvetví v EÚ presiahne 1 milión EUR

Jedným zo spôsobov, ako sa má tento cieľ zrealizovať, je zameranie sa na anonymitu. V krajinách G-20 sa pravdepodobne vytvoria zákony, ktoré budú vyžadovať identifikáciu používateľov kryptomenových spoločností a búrz. V niektorých krajinách, ako Rusko, sa už teraz vyžaduje, aby kryptomenové burzy nahlasovali príslušným orgánom totožnosť zákazníkov, ak ich transakcie prekročia určitú sumu.

Skupina G-20 je jedným z najvplyvnejších asociácií na svete a je vysoko pravdepodobné, že ak sa zhodnú na právnom rámci, zvyšok sveta ich bude nasledovať.

Zakáže Čína ťažbu kryptomien?

Čínska národná komisia pre rozvoj a reformy (National development and Reform Commission – NDRC) navrhla aktualizovať zoznam priemyselných odvetví, ktoré by mali dostať vládnu podporu, byť obmedzené alebo by mali byť v blízkej budúcnosti úplne zakázané. Na tomto zozname sa objavilo aj ťaženie kryptomien, a to so zámerom zakázať tento relatívne nový fintech priemysel.

Ťaženie kryptomien spotrebuje veľké množstvo elektriky a je teda energeticky náročné. Z tohto dôvodu sú pre kryptomenové ťažobné operácie najobľúbenejšími miestami krajiny, kde sú poplatky za elektrinu nízke – väčšinou severské krajiny, ako napríklad Kanada, Island, Škandinávia atď.

Z pohľadu komunity sa však jedná o silné FUD správy (Fear, Uncertainty and Doubt), s cieľom zdiskreditovať kryptomenové operácie a sféru ako takú.

Čínske hodnotenie blockchainu a kryptomien: Bitcoin sa opäť prepadol

Najväčšia časť ťažiarov sa však nachádza v Číne, vďaka čomu krajina zaujíma dominantné postavenie v kryptomenovom priemysle. Čína hosťuje niektoré z najväčších ťažobných operácií na svete. Lacná elektrina v niektorých čínskych regiónoch umožňuje obchodníkom a podnikateľom v oblasti IT dosiahnuť veľké zisky. Išlo o pomerne veľa ilegálnych ťažobných fariem, z ktorých bolo na jeseň minulého roka mnoho odhalených a ukončených.

Čínski analytici sa domnievajú, že ak sa zavedú nové pravidlá, podnikatelia a ťažiari budú musieť opustiť krajinu pre viac priateľskejšiu jurisdikciu. Niektorí sa tiež domnievajú, že to môže byť len ďalší krok, ktorým sa Čína snaží zabrániť rozširovaniu kryptomien a kryptomenového priemyslu.

Víkendový ฿ulletin: Tri jednoduché metódy ako si vytvoriť vyvážené portfólioZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...