Sledujte nás aj na

Najväčšia americká kryptoburza Coinbase, dosiahla podľa informácií zverejnených v Recode reports, v  roku 2017 zisk jednu miliardu dolárov, čím prekonala svoje očakávania na $600 miliónový zisk o 66%. Podľa Recode aj napriek vysokému záujmu vonkajších investorov firma ostáva súkromnou a odmieta obchodovanie so svojimi akciami na verejných trhoch.

Platforma bola v novembri 2017 zavalená novými používateľmi po tom ako Bitcoin začal svoje prudké stúpanie na hodnote na konci minulého roka. Po ohlásení Bitcoin futures začiatkom novembra Coinbase zaznamenal 100 000 nových používateľov v priebehu 24 hodín.

Aj keď cena Bitcoinu sa relatívne ustálila týždeň pred vianocami, jej vystúpenie až na $20,000 v strede decembra zabezpečilo Coinbase obrovské zisky z obchodovania na ich platforme.

Cena Bitcoinu v decembri 2018

Kryptoburza vytvára zisk účtovaním si poplatkov za prevod z fiat na kryptomeny pomocou ich Buy/Sell funkcie a obchodovaním na ich dcérskej burze GDAX.

Pokiaľ by ste sa chceli na Coinbase registrovať, využite tento odporúčací link.  Po registrácií a nákupe kryptomien za 100 USD (84 EUR) dostanete Vy aj redakcia KryptoPortalu zdarma Bitcoin v hodnote 10 USD. Získate tak malý bonus a zároveň podporíte KryptoPortal.

Investori sa bijú o podiel v Coinbase

Úspech Coinbase neostal bez povšimnutia investorov. Podľa Recode je na podiel v spoločnosti obrovský dopyt.

Coinbase však svojím akcionárom zakázal predaj ich podielov vonkajším akcionárom. Ako sa zástupcovia spoločnosti vyjadrili pre Recode, toto by bolo porušenie firemných pravidiel:

Ako súkromná spoločnosť neumožňuje Coinbase obchodovanie so svojimi akciami na vonkajších trhoch z viacerých dôvodov, jedným z ktorých je ten, že množstvo informácií je verejnosti neprístupných. V prípade ak zistíme, že niekto predával naše akcie napriek nášmu zákazu, podnikneme adekvátne kroky.”

V auguste 2017, Coinbase vyzbieral $100 miliónov v D kole financovania, určených na rozšírenie svojho inžinierskeho tímu a lepšiu zákaznícku podporu. Takisto otvoril novú GDAX kanceláriu v New Yorku. Investori, ktorí zmeškali poslednú príležitosť stať sa akcionárom, skúšajú podľa Recode všetko v ich silách aby nakúpili akcie od súčasných vlastníkov.

V decembri mal Coinbase viac ako 13 miliónov používateľov – viac ako mainstreamová maklérska firma Charles Schwab.

Zdroj: cointelgraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...