Sledujte nás aj na

Zjednodušenie platieb pomocou kryptomien je náročná úloha. Spotrebitelia často bojujú s nájdením platforiem alebo obchodov, ktoré takýto spôsob platby akceptujú. Majitelia obchodov zase nie sú príliš presvedčení o tom, či majú tieto platby pre nich nejakú výhodu, alebo či im môžu pomôcť pri získavaní nových zákazníkov. Spoločnosť Coinbase prišla s riešením, ktoré môže vyriešiť niektoré zo spomínaných problémov. Ich nová obchodná služba je veľmi podobná službe PayPal a prináša zjednodušenie celého krypto platobného procesu pre obchodníkov aj ich zákazníkov.

Coinbase Commerce

Nová platforma s názvom Coinbase Commerce môže byť pre obchodníkov veľmi príťažlivá. Môžu tak bez problémov integrovať kryptomenové platby na svoju online platformu. V mnohých ohľadoch služba pripomína napríklad PayPal platbu, ale samozrejme podporujúcu známe virtuálne meny. Podporované možnosti platby zahŕňajú Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash a Litecoin. To sú všetky hlavné meny, ktoré v súčasnosti podporuje samotná burza Coinbase. Navyše, toto nové riešenie už nevyžaduje, aby mal kupujúci založený účet na samotnej burze. Pomôže to však pri potrebe rýchlo predať zarobené coiny z dôvodu vysokej volatility.

Zjednodušiť celý proces od akceptovania platieb, napríklad Litecoinom, až po vykonanie samotnej platby zákazníkom je vykročenie správnym smerom. Je to dôležité v preukázaní toho, že kryptomeny sa naozaj dajú používať na bežné platby, a tiež cesta k popularizácií moderných platobných možností. Coinbase v tomto sektore pochopiteľne nie je sama. Dve veľmi podobné služby – LitePay a LitePal takisto pracujú na platobných bránach využívajúcich Litecoin.

Konkurencia môže zvýšiť kvalitu

Spoločnosť sa chce zamerať na konkurentov spoločnosti BitPay, pokiaľ ide o spracovanie platieb s kryptomenami. Viac konkurencie medzi spracovateľmi podobných platieb možno považovať za dobrú vec. Nielenže to poskytne maloobchodníkom viac možností, ale zákazníkom umožní výhodnejšie nakupovať.

Pokiaľ by ste sa chceli na burzu Coinbase zaregistrovať, využite tento odporúčací link. Po registrácií a nákupe kryptomien za 100 USD (84 EUR) dostanete Vy aj redakcia KryptoPortal zdarma Bitcoin v hodnote 10 USD. Získate tak malý bonus a zároveň podporíte KryptoPortal.

V súčasnosti nie je spominaná obchodná služba otvorená novým registráciám. Niektorí obchodníci však očividne už túto novú službu využívajú, čo je dosť zaujímavé. Je možné, že je to súčasť súkromného beta testu, ale spoločnosť sa k tomu zatiaľ nijak nevyjadruje. Vďaka svojej bezproblémovej integrácii sa takýto spôsob prijímania platieb určite ukáže pre mnohých obchodníkov ako lákavý.

Zoznam najvýznamnejších partnerov služby Coinbase Commerce

Celý proces platby sa zdá byť pre všetky štyri meny rovnaký a veľmi pohodlný. Platby je možné vykonať skopírovaním adresy peňaženky alebo naskenovaním QR kódu. To, či toto riešenie môže konkurovať dnes už tradičným platformám ako PayPal, je iná vec. Kreditné karty sú pre väčšinu ľudí stále oveľa pohodlnejšie a bežnejšie používané ako kryptomeny. To sa však práve s príchodom podobných služieb môže ľahko zmeniť.

Prvé lastovičky

S viac ako 290,000 rezervovateľnými nehnuteľnosťami, ktoré sú k dispozícii na Expedia.com, pomáha Coinbase poskytnúť zákazníkom nový a jednoduchý spôsob rezervácie hotela. Používatelia služby Expedia.com majú už dlhšie možnosť platiť za svoje ubytovanie či letenky pomocou Bitcoinu.

Rozhranie platobného widgetu Coinbase Commerce

Zákazníci, ktorí si túto možnosť vyberú sú presmerovaní na stránku Coinbase.com s cieľom bezpečne dokončiť svoju transakciu. Práve toto presmerovanie by malo byť zrušené a celý proces platby sa odohrá na platforme Expedia a rozšíri sa ešte o ETH, BCH a LTC.

Zdroj: coinbase.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...