Sledujte nás aj na

Jedna z najpopulárnejších kryptomenových zmenární: Coinbase, oznámila vytvorenie súboru štyroch nových krypto-produktov navrhnutých tak, aby uľahčili inštitucionálnym investorom obchodovanie s kryptomenami. Medzi tieto produkty patria napríklad hedžové fondy, alebo nové nástroje pre tradičných investorov.

Tradiční investori chcú kryptomeny

Generálny riaditeľ spoločnosti Coinbase Adam White vo svojom príspevku odhalil, že zmenáreň podniká kroky, aby vyhovela rastúcemu záujmu inštitucionálnych investorov vstúpiť na trh s kryptomenami.

„Trh s kryptomenami rýchlo dozrieva. Konečne do neho vstupujú tradiční inštitucionálni investori. V posledných niekoľkých mesiacoch sa vytvorilo viac ako 100 nových hedžových fondov, ktoré investujú výlučne do kryptomien. Niektoré z najväčších svetových finančných inštitúcií nedávno oznámili svoje plány začať obchodovať s kryptomenami. Tento trend si vyžaduje produkty a služby konvenčnej inštitucionálnej triedy. Coinbase v spolupráci s poprednými inštitúciami odteraz tieto produkty prináša. Sme nesmierne hrdí na to, že sme ich už oficiálne spustili, “ vyjadril sa Adam White.

V posledných mesiacoch sa zvýšil záujem inštitucionálnych investorov vstúpiť na kryptomenový trh. Okrem rastúceho počtu kryptomenových hedžových fondov, do kryptomien začali investovať už aj bankové giganty ako je Goldman Sachs.

Coinbase a nové produkty

Zmenáreň Coinbase však dlho nezaháľala a začala budovať tradičnú infraštruktúru finančných trhov pre kryptomeny. Kvôli rastúcemu záujmu o kryptomeny aj zo strany Wall Street, Coinbase vydala štyri nové produkty.

Coinbase Custody

Spoločnosť Coinbase (so svojimi skúsenosťami bezpečne držať viac ako $20 miliárd v digitálnych aktívach) spolu so SEC-regulovaným maklérom-dealerom vytvorila bezpečnú službu ukladania kryptomien so striktnými finančnými kontrolami.

Coinbase Markets

Ide o špecializovaný trh s vysokou likviditou vyvinutý pre podporu všetkých produktov spoločnosti Coinbase a zároveň poskytuje rýchlu, efektívnu a spoľahlivú zmenáreň pre všetkých používateľov (maloobchodných aj inštitucionálnych).

Coinbase Prime

Platforma, ktorá poskytuje množstvo nástrojov a služieb pre inštitucionálnych investorov, ktorí chcú obchodovať s kryptomenami. Patrí sem poskytovanie služieb, ako je požičiavanie, obchodovanie s maržou, obchodovanie mimo burzy, trhové údaje a výskumné nástroje pre kvalifikovaných investorov. Coinbase tento produkt nazýva „chýbajúcim kusom kritickej infraštruktúry potrebnej pre tradičných investorov“.

Coinbase Institution Coverage Group

Ide o tím v New Yorku, ktorý bude slúžiť výhradne inštitucionálnym klientom spoločnosti Coinbase, aby im pomohol orientovať sa v zložitom a často mätúcom kryptomenovom trhu.

Pokiaľ by ste sa chceli na Coinbase zaregistrovať, využite tento odporúčací link. Po registrácií a nákupe kryptomien za $100 (84€) dostanete Vy aj redakcia KryptoPortal zdarma Bitcoin v hodnote $10. Získate tak malý bonus a zároveň podporíte KryptoPortal.

Záver

Coinbase zostáva jednou z najpopulárnejších a najúspešnejších kryptomenových spoločností. V roku 2017 táto zmenáreň vygenerovala zisk v hodnote viac ako $1 miliardy. Aplikácia od Coinbase sa taktiež stala najobľúbenejšou aplikáciou v obchode Apple App Store v Spojených štátoch amerických. Ak sa spomenuté nové produkty stanú úspešnými, môžeme čakať prílev kapitálu od tradičných investorov, z čoho budú profitovať všetci. Jedno je však isté, kryptomeny sú už len malý krôčik vzdialené od mainstreamu.

Zdroj: blog.coinbase.com

 

World Ethical Data Forum 2018

Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...