Sledujte nás aj na

Coinbase, jedna z najpopulárnejších kryptomenových zmenární, stále patrí medzi platformy, na ktoré mnoho kryptofanúšikov nedá dopustiť. Avšak hráči v kryptosfére sa rýchlo menia a kto nedokáže kráčať s dobou a prinášať inovácie, ten bude odstránený. To si uvedomuje aj Coinbase, ktorý už dlhšie bojuje o priazeň fanúšikov s Binance.

Coinbase rozširuje portfólio

Coinbase, platforma založená v San Franciscu, avizovala motiváciu pridať na svoju zmenáreň osem nových kryptomien. V nedávnom blogovom príspevku Coinbase uviedol, že zvažuje pridanie nasledujúcich mincí:

  • Algorand (Algo)
  • Cosmos (Atom)
  • Dash (Dash)
  • Decred (DCR)
  • Matic Network (Matic)
  • Harmony (One)
  • Ontology (Ont)
  • Waves (Waves)

Spoločnosť Coinbase, ktorá bola založená v roku 2012, pritom až do roku 2018 podporovala len 4 kryptomeny: Bitcoin, Litecoin, Ethereum a Bitcoin cash. Napriek relatívnej nízkej ponuke, Coinbase s jednoduchým rozhraním patrila medzi najrenomovanejšie zmenárne, ktorej služby využívali sto tisíce zákazníkov. Avšak s príchodom Binance, ktorý sa pýši portfóliom podporujúcim stovky kryptomien musel Coinbase zmeniť svoju stratégiu.

Pokiaľ by ste sa chceli na Coinbase zaregistrovať a využívať služby tejto poprednej burzy, využite tento odporúčací link. Po registrácií a nákupe kryptomien za $100 (84€) dostanete Vy aj redakcia KryptoPortal zdarma bitcoin v hodnote $10. Získate tak malý bonus a zároveň podporíte KryptoPortal.

Zrod a vzostup Binance

Generálny riaditeľ Changpeng Zhao (CZ) založil spoločnosť Binance v roku 2017. Binance trvalo len 143 dní, kým sa stala jednou z troch najlepších búrz na svete a mnohí ju v súčasnosti považujú za kryptomenovú burzu číslo jedna. Po veľmi úspešnej počiatočnej ponuke mincí (ICO) ich ikonického tokenu BNB sa v roku 2019 práve táto minca stala jednou z najziskovejších, a to aj napriek silnej kryptomenovej recesii.

Binance Coin (BNB): Token burzy Binance

V poslednej dobe sa spoločnosť Binance v snaží robiť inovatívne kroky, aby mohla priamo konkurovať Coinbase. Začiatkom tohto roku Binance oznámil novinku: nákupy pomocou kreditných a debetných kariet. CZ dokonca uviedol, že v roku 2019 plánuje pridať 5 až 10 obchodných párov typu kryptomena-FIAT, vrátane platformy zameranej na zákazníkov z USA.

Ak ešte nemáte na Binance účet, prečítajte si náš podrobný návod, ako sa na túto burzu zaregistrovať a ako ju používať.

 

Coinbase vracia úder

V reakcii na rýchlo vznikajúcu konkurenciu v podobe Binance, Coinbase pridáva nové kryptomeny, a tým sa snaží pritiahnuť používateľov Binance zameraných na altcoiny. Ak Coinbase schváli a pridá spomínaných 8 kryptomien, portfólio Coinbase sa rozšíri na viac ako 30 mincí. Aj keď je to ďaleko od 500 + mincí, ktoré podporuje Binance, Coinbase sa nemieni vzdať poprednej pozície na trhu a snaží osloviť širšiu škálu investorov. Po tom ako Binance začiatkom tohto roka oznámil, že plánuje pridať na svoju burzu obchodovanie s maržami, Coinbase netrvalo dlho a prišiel s podobným oznámením.

Záver

Je zaujímavé sledovať súboj týchto dvoch platforiem. Zdá sa, že ani jedna z nich sa nemieni ustúpiť z poprednej pozície. Takmer s istotou môžeme v blízkej budúcnosti očakávať mnoho noviniek. Paradoxne, nech tento súboj dvoch gigantov dopadne akokoľvek, jeden víťaz je istý: kryptomenový entuziasta, ktorý sa môže tešiť na kvalitnejšie služby.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...