Sledujte nás aj na

Jedna ľudová múdrosť vraví, pred svitaním býva najväčšia tma. Ak by sme toto porekadlo uplatnili na kryptomeny, tak sme už dlhú dobu v „kryptotrhovej tme“. Kryptomeny dlhodobo klesajú na cene a taký favoriti ako Ethereum silno krvácajú. Mnoho investorov a kryptonadšencov si kladie otázku, kedy sa tento negatívny trend konečne otočí. Existuje však dôvod na optimizmus.

Napriek poklesu na trhu s kryptomenami, sa usilovne pracuje na príchode dlhoočakávaneho inštitucionálneho kapitálu do kryptomenového a blockchain odvetvia. Postoj a vývoj popredných finančných spoločností ako Coinbase, NasdaqBakkt nám naznačuje, že blockchain a kryptomeny sa pomaly, ale isto dostávajú do mainstremu a širokého povedomia.

Coinbase

Nedávne správy ukázali, že napriek dlhodobo negatívnemu trendu na trhu, spoločnosť Coinbase stále najíma nových ľudí. Rozširovanie pracovnej sily naznačuje, že predstavitelia Coinbase plánujú niečo masívne. V posledných 6 mesiacoch spoločnosť prijala 250 nových zamestnancov. Noví pracovnici sú rozmiestnení naprieč celým svetom, v Chicagu, Tokiu, Dubline a Portugalsku. Coinbase sa závratným tempom stáva globálnou spoločnosťou.

V kuloároch sa tiež pošuškáva, že Coinbase spolu s finančným gigantom z Wall Street – Blackrock plánujú Bitcoin ETF. Keďže Coinbase chce udržať krok s konkurenciou, je pravdepodobné, že na svoju platformu bude implementovať podporu pre nové kryptomeny.  Ako už bolo párkrát naznačované, mohlo by sa jednať o kryptomeny XLM, ZEC, BAT, ZRX a ADA.

Nasdaq

Čoraz častejšie sa hovorí o tom, že Nasdaq, druhá najväčšia burza cenných papierov na svete so sídlom v New Yorku, pracuje na svojej vlastnej kryptomenovej platforme. Keďže Nasdaq je jednou z najväčších finančných inštitúcií na svete, je len prirodzené že s rastúcou popularitou Bitcoinu a kryptomien sa bude do tohto odvetvia zapájať stále viac.

Prvým krokom Nasdaq k priblíženiu sa ku kryptomenám bude spustenie kryptoanalytických produktov a služieb v novembri tohto roka. Je všeobecne známe, že veľké spoločnosti najprv prichádzajú s kryptomenovými nástrojmi a pokračujú s plne funkčnými burzami. Nepotvrdené informácie naznačujú, že spoločnosť by mohla využívať súčasný trh na nakupovanie Bitcoinu a iných kryptomien, za účelom vytvorenia si zásob do budúcna.

Bakkt

Ako sme Vás pred nedávnom informovali, novovzniknutá spoločnosť Bakkt, za ktorou stojí najdôležitejšia burza cenných papierov na svete, New York Stock Exchange (NYSE), plánuje začať svoju aktivitu už v novembri tohto roka. Bakkt sa bude usilovať o pretlačenie Bitcoinu a kryptomien do mainstreamu, a tak ich zaradiť medzi tradičné finančné aktíva. Už teraz profil Bakkt na sociálnej sieti Twitter sleduje skoro 30,000 používateľov z celého sveta, čo naznačuje, že má ohromnú podporu verejnosti.

Generálna riaditeľka spoločnosti, Kelly Loeffler, už mnohokrát uviedla, že teší na rušnú jeseň, a že je pripravená ísť do tohto projektu naplno.

Záver

Aby sme to zhrnuli, kryptomenový trh v súčasnosti zažíva ťažké chvíle a v kryptosfére panuje strach. Avšak ako nás učí história (vrátane histórie kryptomenového trhu), trh sa v určitom momente otočí. Spoločnosti ako Coinbase, Nasdaq a Bakkt to vedia, a preto chcú byť na ďalší krypto-boom pripravené.

Zdroj: ethereumworldnews.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...