Sledujte nás aj na

Obľúbená burza Coinbase výrazne pozmenila svoje oficiálne stanovisko k blížiacemu sa SegWit2x Bitcoin hard forku. Z tejto zmeny vyplýva, že Coinbase nebude bezpodmienečne podporovať starú BTC vetvu forku.

Najväčšia americká kryptoburza sa len nedávno vyjadrila, že bude naďalej označovať BTC ako „skutočný“ Bitcoin, pričom SegWit2x dostane ticker B2X, čo by ho zaradilo medzi altcoiny. Toto rozhodnutie vyvolalo podporu zo strany kryptokomunity a mnohí to vidia ako „klinec do rakvy“ pre 2x integráciu.

V aktualizácii vyhlásenia samotná burza a jej CEO Brian Armstrong potvrdili, že ako hlavnú vetvu podporia tú, ktorá bude mať akumulovanú vyššiu obtiažnosť v sieti. To prakticky znamená, že podporia tú vetvu, ktorá bude mať viac minerov. Vďaka väčšinovému konsenzu je teda možné, že Coinbase bude za “skutočný Bitcoin” považovať práve B2X.

„Je dôležité, aby sme si udržali neutrálnu pozíciu pri každom forku. Veríme, že nechať trh rozhodnúť je najlepší spôsob, ako zabezpečiť, aby Bitcoin zostal spravodlivou a otvorenou platformou.“

Coinbase sa tak pripojí k spoločnostiam ako Xapo, ktorá patrila medzi prvých, ktorí signalizovali podporu SegWit2x a potvrdili, že by mohli premenovať 2x vetvu na BTC, v prípade, že by mala „väčšinovú obtiažnosť.“

Samozrejme toto vyhlásenie sa medzi používateľmi Coinbase nestretlo s pochopením, nakoľko sa to zdá byť obrat o 180 stupňov od pôvodného stanoviska burzy.

“Toto vyhlásenie neobjasňuje vôbec nič, skôr naopak, vyzerá to ako úplne opačné tvrdenie k tomu, čo  bolo povedané pôvodne,” spomína sa v top komentári na Reddite.

CEO Armstrong sa ospravedlnil za nedostatočné objasnenie situácie v pôvodnom blog poste.

Zdroj: blog.coinbase.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...