Sledujte nás aj na

Aplikácia Coinbase sa prvýkrát prebojovala na prvé miesto medzi najsťahovanejšími bezplatnými aplikáciami v Apple App Store. Táto udalosť nastala práve vtedy, keď Bitcoin znova explodoval na hodnote. Coinbase stránka a služby však ostali dočasne neprístupné kvôli nadmernému prílevu nových používateľov.

Včera sme boli svedkami naozaj divokej jazdy Bitcoinu, ktorý pokoril peknú hranicu $15,000. Tam sa však nezastavil a cena dokonca prekročila aj neuveriteľných $18,000, vzápätí však prišlo ukľudnenie a BTC spadol späť na úroveň $15,000 – $15,500. Samozrejme, že táto cena za jeden BTC prilákala a stále láka masy ľudí, ktorí chcú menu kúpiť alebo predať. Záujem o BTC vystrelil aplikáciu Coinbase na pozíciu najžiadanejšej free aplikácie na Apple App Store v USA.

Cesta na vrchol App Store

Coinbase je najväčšia a najznámejšia burza pre digitálne meny na svete a aktuálne má hodnotu $1.6 miliárd. Čo je zaujímavé o aplikácii Coinbase, ktorá zaujala prvé miesto, je to, že skutočná služba bola počas včerajšieho hektického dňa viackrát nedostupná. Ani to však neodradilo ľudí, ktorí sa chcú zviesť na tejto divokej horskej dráhe akou je cenový vývoj Bitcoinu v posledných dňoch.

Veľký záujem prináša veľké problémy

Od spustenia v roku 2012 sa Coinbase rozširuje a rastie spoločne s rastom Bitcoinu a ostatných kryptomien. Určite ste včera zaznamenali, že Coinbase mal problémy s obrovským náporom nových aj súčasných zákazníkov. Verifikácia trvala aj hodiny, ak vôbec prešla. Toto nie je nič nové pre existujúcich používateľov Coinbase služieb, pretože stránka bola nedostupná aj keď Bitcoin prekonal hranicu $10,000. Vtedy to viedlo k dvojnásobnému nárastu návštevnosti. Predchádzajúci rekord ceny BTC z pred pár dní viedol až k 8-násobnému zvýšeniu trafficu oproti hodnotám v júli tohto roku.

Výsledok celej včerajšej kryptomenovej premávky bol taký, že nielen Coinbase, ale skoro všetky hlavné burzy, ako napríklad Kraken (ktorý však nefunguje ani počas bežného dňa), boli počas dňa nedostupné. Ako povedal Jeremy Henrickson, vedúci produktového riadenia spoločnosti Coinbase:

“Sme si vedomí toho, že tento rok sme nedokázali úspešne udržať krok s objemom používateľov našich služieb. Nie sme ešte tam, kde by sme mali byť.”

Nedostupné služby na webe Coinbase

Spoločnosť Coinbase tvrdo pracuje, aby udržala krok s rastom Bitcoinu a náporom nových používateľov. Spoločnosť pridáva ďalšie dve poschodia do svojej budovy v San Franciscu a kancelárskych priestorov v New Yorku, ktoré sa zaoberajú obchodovaním na Wall Street prostredníctvom ich burzy GDAX. Coinbase navýšila svoju zákaznícku podporu zo skromných 24 na skoro 180 pracovníkov. Spoločnosť chce mať do konca prvého štvrťroku 2018 400 zamestnancov zameraných výlučne na podporu zákazníkov, aby pomohli zmierniť dlhú čakaciu dobu na vyriešenie či odpovedanie na problémy a požiadavky zákazníkov. S týmito problémami má určite negatívne skúsenosti nejeden z vás.

Napriek problémom používatelia Coinbasu veria

Je to naozaj vzrušujúce vidieť do akej miery sa v posledných rokoch sféra kryptomien a k nej pridružených podnikateľských aktivít, ako napríklad Coinbase, rozvíja. Pretrvávajúci dopyt pomohol posunúť aplikáciu Coinbase na prvé miesto v App Store, aj keď stránka viackrát nápor návštevníkov nevydržala. Tiež stojí za zmienku jej nedávna strata voči IRS, ktorá spoločnosti Coinbase nariadila odovzdať údaje zo 14 000 transakciách, čo však našťastie bolo ďaleko od pôvodných takmer 500 000 záznamov, ktoré americká federálna vláda požadovala.

Zdá sa, že žaloba zo strany IRS a ani technické problémy v dôsledku výbušného dopytu po kryptomenách neutlmili entuziazmus ľudí voči Coinbase. Pri tom ako rýchlo si virtuálne meny získavajú mainstreamovú popularitu sa niet čomu diviť.

Coinbase má momentálne 5 miliónov unikátnych denných návštevníkov a patrí medzi 500 najnavštevovanejších internetových služieb.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...