Sledujte nás aj na

Coinbase údajne získala hedžový fond vo výške $20 miliárd za správcovské služby. Služba Coinbase Custody, spustená 2. júla, je riešením pre veľkých inštitucionálnych investorov v podobe uschovania a starostlivosti o ich digitálne aktíva. Nová služba je zabezpečená predovšetkým prostredníctvom nezávislého sprostredkovateľa, Electronic Transaction Clearing (ETC), ktorý funguje v súlade s americkou komisiou pre cenné papiere a burzy (SEC).

V správe uverejnenej na portáli Business Insider sa uvádza, že spoločnosť Coinbase získala do svojej správy nemenovaný hedžový fond  $20 miliárd, a zároveň hľadá partnerstvá s ďalšími veľkými hedžovými fondmi. Anonymné zdroje tiež odhalili, že spoločnosť Coinbase plánuje ponúknuť obchodovanie s maržou (margin trading) do konca roka.

Colleen Sullivan, ktorý stojí v čele spoločnosti CMT Digital, ktorá sa zaoberá rizikovým kapitálom, komentoval potrebu podobných sprostredkovateľských služieb v krypto odvetví a uviedol:

„Bez priameho makléra sú obchodné spoločnosti priamo vystavené nástrahám ako sú hacky, regulačné otázky, prevádzkové otázky, technologické otázky (a mnohé ďalšie), ktoré môžu viesť k strate peňazí, ale aj kryptomien danej spoločnosti.“

Je zrejmé, že sa nachádzame na začiatku, no v blízkej budúcnosti môžeme očakávať príliv nových, zaujímavých klientov a skutočne veľkých inštitucionálnych investorov.

Facebook obnovuje kryptoreklamy

Po dôkladnom prehodnotení svojich pravidiel sa Facebook rozhodol povoliť zobrazovanie konkrétnych informácií a reklám súvisiacich s kryptomenami. Coinbase získala ako prvá zelenú k propagácii na tejto sociálnej sieti.

Brian Armstrong, generálny riaditeľ spoločnosti Coinbase, oznámil rozhodnutie na Twitteri, kde vyjadril svoju pýchu a nadšenie, že môže prispieť k masovej adopcii toho, čo opísal ako otvorený finančný systém:

Týmto krokom získala spoločnosť Coinbase značnú výhodu oproti svojim konkurentom. Prístup k používateľskej základni Facebooku, ktorá má viac ako 2 miliardy používateľov za mesiac predstavuje neuveriteľný potenciál na rozšírenie tejto už aj tak populárnej zmenárne.

Čo to všetko môže znamenať?

Mnohí vidia nedávne správy týkajúce sa platformy ako všeobecné znamenie rastu pre priemysel ako celok, pretože tento vývoj naznačuje, že sentiment na trhu sa snáď prvýkrát tento rok javí veľmi pozitívne. Okrem toho novinky, ako je opätovné zavedenie reklám nielen od Facebook-u, ale aj Google-u, spolu so službou Coinbase Prime a získanie obrovského hedžového fondu, znamenajú, že vstup inštitucionálnych investorov na trh môže byť na spadnutie.

Samozrejme netreba sa nechať ovplyvniť a treba si počkať na finálne vyjadrenia a skutočné činy.

Washington Post nazval Coinbase „kryptomenovým impériom“, s čím pravdepodobne mnohí používatelia, ale aj odborníci súhlasia, pretože Coinbase sa stala všestranným gigantom v tomto stále rastúcom priemysle.

Zdroj: newsbtc.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...