Sledujte nás aj na

Posledných pár týždňov najsilnejšej kryptomene Bitcoinu ( BTC) naozaj prialo. Len za posledných sedem dní, BTC získal na trhovej kapitalizácii vyše $131 miliárd a cena stúpla o 20%. Najnovší pozitívny trend bol poháňaný radom dobrých správ z celého sveta, ktoré naznačujú, že inštitucionálne peniaze sa pomaly otáčajú smerom ku kryptomenám v snahe znížiť investičné náklady a priniesť vysoké zisky pre tradičných investorov.

Goldman Sach o zavedení kryptomien do portfólia

David Solomon, nový generálny riaditeľ jednej z najpopulárnejších a najúspešnejších svetových investičných bánk Goldman Sach sa prednedávnom vyjadril, že Newyorská investičná banka uvažuje o zavedení Bitcoinu a kryptomien do ich investičného portfólia.

Solomon povedal, že už teraz svojim klientom ponúkajú verejne-obchodované deriváty viazané na Bitcoin.

V rozhovore pre Bloomberg David Solomon povedal:

„Banka musí rozvíjať svoje podnikanie a prispôsobiť sa novému finančnému prostrediu.“

Analytici sú optimistický

Napriek varovaniam zo strany Európskej únie, že „príchod kryptomien oficiálne vydávaných bankami, alebo dokonca centrálnymi bankami rozšíri kompetíciu a zmení súčasnú bilanciu sily na trhu s kryptomenami“, sa mnohí poprední analytici domnievajú, že ďalší silný rast BTC by mohol nastať už budúci mesiac. Títo analytici sa zhodujú, že by to tentokrát mohlo cenu BTC vystreliť na úroveň $10,000 a viac.

SEC a ETF rozsudok

Medzičasom sa mnoho očí z kryptosféry upiera na Americkú komisiu pre burzy a cenné papiere (SEC), ktorá v súčasnosti rieši žiadosť schválenia burzovo obchodovaných fondov – ETF (Bitcoin exchange-traded fund) od burzy cenných papierov The Chicago Board Options Exchange (CBOE). Ak by bolo ETF schválené, znamenalo by to, že by ľudia mohli nakupovať BTC, bez toho, aby museli využívať služby kryptomenových búrz, ktoré zápasia s ťažkopádnou reguláciou a nedôverou tradičných investorov.

Prečo je však ETF pre kryptomeny tak dôležité? Keď bol prvýkrát uvedený ETF pre zlato v roku 2003 Rothschildovcami a Deutsche Bank, cena zlata sa zvýšila o neuveriteľných 300%. Ak by sa história opakovala aj v prípade BTC, mohlo by to jeho cenu katapultovať na $22,500.

Porovnanie vývoja ceny zlata a Bitcoinu

Treba poznamenať, že SEC v minulosti už dve žiadosti o ETF – od finančnej spoločnosti SolidX a od známych bratov Winklevossovcov zamietla. Historicky SEC nemá ku kryptomenám pozitívny vzťah. Avšak nedávno kryptokomunitu ohromila správa, že SEC považuje Bitcoin a Ethereum skôr za finančné meny ako za cenné papiere, čo sa stalo prvýkrát v histórii.

Kryptonadšenci a investori teraz dychtivo očakávajú nadchádzajúce rozhodnutie SEC. Vzhľadom na to, že SEC má na rozhodnutie 45 dní, očakáva sa, že oznámenie o schválení, popretí alebo predĺžení rozhodovacieho obdobia uzrie svetlo sveta 15. augusta 2018.

Bitcoin opäť dominuje trhu

Podľa údajov z CoinMarketCap, je dominancia Bitcoinu na trhu s kryptomenami, definovaná ako percento celkovej trhovej kapitalizácie kryptomien voči trhovej kapitalizácii BTC, a aktuálne sa nachádza na úrovni 46.58 %. Takúto úroveň sme naposledy zaznamenali 22. decembra 2017, keď sa cena BTC pohybovala na rekordných $20,000. Tento trend je pripisovaný tomu, že sentiment a nálada obklopujúca Bitcoin sa stále zlepšuje po tom, čo jeho cena stúpla o viac ako 20 % behom jedného týždňa.

V čase písania článku sa cena BTC pohybuje na úrovni $7,745 s trhovou kapitalizáciou takmer $133 miliárd. Denný objem obchodovania činní $5.17 miliardy.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...