Sledujte nás aj na

Bitcoinu (BTC) sa v roku 2018 podarilo výrazne cenovo skĺznuť, a to z hodnoty približne $17,000 na $3,000. Býci na trhu stratili svoju dynamiku, čo sa odzrkadlilo na objemoch obchodov, trhovej kapitalizácii i na obchodovanej cene. BTC poklesom na svojej hodnote v stave dilemy prinieslo rôzne špekulácie o časovom období, ktoré by opäť oživilo najznámejšiu kryptomenu na svete a vytiahlo ju do intenzívneho vzostupného štádia.

Vývoj ceny BTC v roku 2018

Čo by mohlo byť hnacím motorom pre BTC?

Niekoľkí kryptomenoví analytici ešte minulý rok predniesli svoje predikcie ohľadom bitcoinu. Bolo jasné, že BTC nebude stačiť len obyčajná „pump and dump rally“ na začatie bull runu, teda kontinuálneho nárastu ceny. Medzi tým ďalší BTC nadšenci predpovedali nové cenové maximá na rok 2019, vzhľadom na nadchádzajúce udalosti čakajúce na rozhodnutie SEC (Security Exchange Commission). Rozhodnutie SEC a ostatných top investorov pravdepodobne ovplyvní aj faktory, ktoré by mohli naštartovať dlho očakávaný cenový rast BTC.

Budú offline transakcie ďalším významným krokom pre Bitcoin?

Bitcoin ETF

Návrh bratov Winklevossovcov ohľadom Bitcoin ETF (exchange traded fund) bol zamietnutý. Komisárka americkej Komisie pre kontrolu cenných papierov (SEC), Hester Peirce odhalila, že rok 2019 by eventuálne mohol priniesť schválenie iného BTC ETF spolu s reguláciou predaja kryptotokenov. Návrhy BTC ETF boli doplnené o VanEck návrh, ktorý bol najskôr zamietnutý. Investori by tak mohli očakávať, že býčí trh môže začať v ktoromkoľvek bode schvaľovania.

Vysvetlenie ETF, Bitcoin ETF a blockchain ETF

Inštitucionálni investori

V roku 2019 sú inštitucionálni investori bez pochýb najvýraznejšími subjektami v kryptosvete. Vďaka týmto obchodníkom sa nielen BTC, ale aj ostatným altcoinom podarilo výrazne si polepšiť. Bitcoin vyvoláva medzi inštitucionálnymi investormi najväčší záujem.

Prinesú očakávané Bitcoin ETF a Bakkt otočenie trendu a naštartujú rast kryptomien?

Obchodníci na inštitucionálnej platforme Bakkt, či OTC (Over the counter) neregulovanom trhu vytvárajú dlhodobé BTC investície. Ak sa podaria schváliť určité regulácie, tak prvý a druhý štvrťrok 2019 by pre kryptotrh mohol znamenať začiatok býčieho trhu. Dokonca i výkonný riaditeľ Galaxy Investment Partners, Mike Novogratz pripustil, že vďaka príchodu inštitucionálnych investorov sa krypto opäť môže dostať do obdobia so stúpajúcim trendom.

Zdroj: zycrypto.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...