Sledujte nás aj na

Vault je druh kryptopeňaženky, ktorá okrem možnosti poslať do nej určitú čiastku ponúka aj extra úroveň ochrany. Privátny kľúč je tak uložený online, ale záloha je vykonaná zároveň aj offline, na viacerých geograficky odlišných miestach. Slušná úroveň zabezpečenia.

Extra úroveň ochrany

Vault má viacero metód ako sťažiť niekomu prácu, ak sa vás snaží o váš krypto majetok pripraviť. Najčastejšie používané sú:

  • oneskorená výplata – transakcia je zrealizovaná až po 48 hodinách po jej zadaní. To môže byť užitočné pre ľudí, ktorí sa obávajú platby na chybnú adresu
  • schválenie od viacerých osôb – emailová správa oznámi zadanie transakcie v bitcoinovej peňaženke a príjemca správy schváli platbu pomocou jedného kliknutia. Platba sa zrealizuje až keď ju schvália všetci príjemcovia správy. Manažment firemných alebo zdieľaných prostriedkov je pomocou vaultu viac než jednoduchý.

Najznámejší Coinbase

Pred pár dňami zverejňil Coinbase na svojom blogu správu, že spúšťa vault aj pre Litcoin a Ethereum. Bitcoinový vault bol spustený už pred 3 rokmi a je súčasťou peňaženky dodnes.

Jesse Pollack z Coinbase uviedol:

„Našim cieľom bolo pomôcť vyvrátiť falošnú predstavu, že vlastníci bitcoinov si musia vyberať medzi zabezpečením a pohodlnosťou používania, keď príde na otázku uloženia bitcoinov.“

Pokiaľ by ste sa chceli na Coinbase registrovať, využite tento odporúčací link.  Po registrácií a nákupe kryptomien za 100 USD (84 EUR) dostanete Vy aj redakcia KryptoPortalu zdarma Bitcoin v hodnote 10 USD. Získate tak malý bonus a zároveň podporíte KryptoPortal.

Zdroj: CoinbaseZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...